Artykuł sponsorowany

Awaria platformy transportowej dla niepełnosprawnych - co robić? Zakład Usług Dźwigowych Maciej Strąk

Awaria platformy transportowej dla niepełnosprawnych - co robić? Zakład Usług Dźwigowych Maciej Strąk

Wprowadzanie udogodnień dla osób niepełnosprawnych jest coraz powszechniejszą praktyką, szczególnie w obiektach publicznych. To już nie tylko standardowe pomosty czy podjazdy ułatwiające pokonanie schodów, ale też znacznie wygodniejsze platformy elektroniczne. Te jednak, chociaż są znacznie bardziej komfortowe dla osób niepełnosprawnych, jak każde urządzenie mechaniczne, narażone są na awarie. O czym warto pamiętać, aby ich uniknąć?

Wybór odpowiedniej platformy

Nowoczesne platformy do transportu niepełnosprawnych pozwalają niezwykle skutecznie zlikwidować wszelkie bariery architektoniczne, które do tej pory, utrudniały osobom poruszającym się na wózku korzystanie z poszczególnych budynków. Na rynku znajdziemy platformy pionowe i schodowe oraz specjalne krzesełka. Jednak, aby urządzenie spełniało swoje funkcje przez długi czas, należy przede wszystkim odpowiednio dobrać rodzaj platformy do jej przeznaczenia oraz miejsca i warunków, w jakich będzie użytkowana. Szczególnie ważne jest to, czy platforma znajdzie się na zewnątrz, czy wewnątrz budynku, jaka będzie częstotliwość jej użytkowania, a także czy będą z niej korzystać jedynie dzieci np. w szkole, czy również osoby dorosłe lub starsze.

Jak zabezpieczyć się przed awariami?

Jedną z najczęstszych przyczyn awarii platformy dla osób niepełnosprawnych jest jej nieprawidłowe użytkowanie. Z kolei niepoprawne uruchamianie, gwałtowne zatrzymywanie, czy też wykorzystywanie niezgodnie z przeznaczeniem, prowadzą do uszkodzeń mechanizmu sterującego urządzenia. Kolejną kluczową kwestią jest usytuowanie platformy. Z oczywistych względów, te, znajdujące się na zewnątrz, są bardziej narażone na wilgoć, mrozy oraz korozję, co ma bezpośredni wpływ na żywotność i sprawność części mechanicznych. W związku z tym trzeba pamiętać o przeprowadzaniu regularnych konserwacji.

Wybierz usługi specjalistów

Platformy podobnie, jak i klasyczne windy służą do transportu ludzi, dlatego też pod żadnym pozorem w sytuacji, gdy już dojdzie do awarii, naprawy nie powinny podejmować się osoby, które się na tym nie znają. To mogłoby stanowić zagrożenie dla każdego, kto później podróżowałby tym dźwigiem. Tak więc konserwację, jak również jakichkolwiek naprawy platform transportowych dla osób niepełnosprawnych, powinniśmy zlecić fachowcom. Takie usługi na terenie Warszawy oferuje Zakład Usług Dźwigowych Maciej Strąk, który swoją działalność rozpoczął na rynku już w 1983 roku i którego pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w serwisie różnego rodzaju dźwigów. Firma oferuje nie tylko naprawę platform dla osób niepełnosprawnych. Zakład prowadzony przez Macieja Strąka specjalizuje także się w konserwacji dźwigów. Głównym obszarem działania firmy jest naprawa i serwis różnego rodzaju urządzeń takich jak podnośniki dźwigowe, suwnice, wciągarki, wózki widłowe oraz windy towarowe.

Opracowanie:
Warszawa, Puszczyka 18 lok. 60
tel. 602 232 563
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz