Materiał Partnera

Autoryzowane serwisy samochodowe – dlaczego warto korzystać z ich usług?

Autoryzowane serwisy samochodowe – dlaczego warto korzystać z ich usług?

Kłopoty z samochodem to nie nowość. Chyba każdy kierowca wcześniej lub później miewał różnego rodzaju problemy z autem. W takich sytuacjach najczęściej udajemy się do mechaników samochodowych. Niestety duża liczba kierowców spotkała się z mechanikami, którzy nie byli profesjonalistami. Aby zapobiec kolejnej kosztownej wizycie u mechanika, która nie rozwiąże problemu z naszym pojazdem, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług autoryzowanego serwisu samochodowego. Dlaczego dobrym rozwiązaniem jest udanie się do ASO?

Solidność i profesjonalizm autoryzowanych serwisów samochodowych

Miewając kłopoty z samochodem wielu kierowców udaje się do mechanika. Niestety rzadko pod uwagę bierzemy skorzystanie z usług autoryzowanych serwisów obsługi, co nie zawsze jest słuszne, ponieważ zwyczajni mechanicy samochodowi nie zawsze potrafią tyle, co ci w autoryzowanych serwisach. Korzystanie z ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi może dać wiele korzyści. Przede wszystkim za autoryzowanymi serwisami samochodowymi przemawia to, że współpracują one z konkretnymi markami samochodów. Przykładem może być firma Auto 2000, która współpracuję z marką Mazda. Poza tym dużą zaletą ASO jest to, że pracownicy tam zatrudnieni szkoleni są pod kątem nowoczesnych technologii, które wykorzystywane są w konkretnych modelach samochodów.

Autoryzowane stacje obsługi oferują swoim klientom m.in. dokładną kontrolę pojazdu. Poza tym zaletę korzystania z takich usług stanowi fakt, że autoryzowane serwisy umożliwiają zamawianie oryginalnych części do naszego samochodu. Dotyczy to zarówno najpopularniejszych aut, jak i samochodów niszowych lub takich, które są już wycofane z produkcji i trudno by nam było dostać do nich części zamienne.

Kierowcy korzystający z autoryzowanych serwisów samochodowych mają pewność, że ich samochody naprawiane są urządzeniami wysokiej jakości, ponieważ w ASO do diagnostyki i naprawy pojazdów wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia i urządzenia diagnostyczne.

Mimo wielu zalet wielu kierowców uważa, że usługi oferowane przez autoryzowane serwisy są drogie. Jednak zanim rozpoczniemy współpracę z ASO, mechanik poinformuje nas o tym, co wymaga naprawy oraz ile kosztuje dana usługa i ewentualne części. Zatem przed naprawą pojazdu klient dostaje informacje o wszelkich kosztach, jakie poniesie. Dodatkowo po naprawie samochodu mechanicy powiedzą także klientowi, jakie elementy wymagają skontrolowania podczas następnego serwisu.

Jakie usługi oferują autoryzowane serwisy?

Autoryzowane stacje obsługi oferują wykonanie wielu rozmaitych czynności związanych z naprawą samochodu. Do głównych usług wykonywanych przez mechaników w ASO należą:

  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
  • okresowe przeglądy techniczne,
  • ogólna mechanika samochodowa,
  • serwis i wymiana opon,
  • usługi blacharskie i lakiernicze,
  • serwis klimatyzacji,
  • sprzedaż oryginalnych części zamiennych.
Opracowanie:
Warszawa, Ostrobramska 38a
tel. 22 424 20 02
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz