Materiał Partnera

Automatyzacja Technologii CNC – Firmy WALKRIS Gwarancja nowoczesnych i tanich technologii

Automatyzacja Technologii CNC – Firmy WALKRIS Gwarancja nowoczesnych i tanich technologii

Automatyzacja linii produkcyjnych jest obowiązkiem w dzisiejszym przemyśle, który rośnie w siłę. Jest ona bowiem związana z wieloma gałęziami gospodarczymi takimi jak energetyka, hutnictwo, lotnictwo, przemysł stoczniowy, motoryzacja, budownictwo, meblarstwo, elektronika, a także z innymi obszarami biznesowymi.

Rozwój Firmy WALKRIS oparty jest na zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań opartych na opracowywaniu własnych rozwiązaniach patentowych w branżach:

  • technologii uzdatniania wody w SUW,
  • produkcji zbiorników do cieczy i materiałów sypkich,
  •  linii technologicznych do transportu,
  • produkcja automatów CNC.

Automatyzacja technologii CNC – najważniejszy standard w branży nowoczesnych technologii

Automatyzacja procesów CNC jest dzisiaj powszechnie wykorzystywana w projektowaniu produktu za pośrednictwem komputera (CAD), a następnie przetwarzania danego projektu na plan sterowania daną maszyną (CAM). Końcowym etapem prac jest zaś właściwy zautomatyzowany proces wykonawczy, w pełni kontrolowany i możliwy do kalibrowania – CNC. Dzisiaj technologia ta wykorzystywana jest w szeroko pojętym przemyśle, dlatego ważne są działania firm, które są w stanie swoim partnerom biznesowym zapewnić odpowiednie parki maszynowe.

Przykładem jest Przedsiębiorstwo PUH "WALKRIS", które jest producentem automatycznych linii produkcyjnych maszyn CNC – również ze stali kwasoodpornej. Firma na rynek krajowy i unijny wypuszcza również linie technologiczne do transportu biomasy.   Oprócz tego firma ta produkuje na zamówienie klientów biznesowych różne wyroby ze stali, skrzynki do gazu ze stali kwasoodpornej, balustrady, a także zbiorniki ze stali kwasoodpornej, maszyny do obierania cebuli, automaty do wciskania końcówek węży, kompletne SUW,  regeneracje pomp do wody.

Zalety CNC

Wykorzystanie maszyn CNC związane jest z wieloma zaletami. Przede wszystkim ich użycie generuje znaczne oszczędności kadrowe, czasowe, a także finansowe. Obróbka  CNC pozwala również na błyskawiczne tworzenie produktów o określonych precyzyjnie właściwościach, nawet w całych seriach. Istotne jest to przy wielkich zamówieniach, które muszą być w późniejszym czasie ponowione – funkcja zapamiętywania ustawień danego projektu wykonawczego. Maszyny CNC są również bardzo energooszczędne i wydajne.

Opracowanie:
Leszno, Drohojowskiej 1
tel. 601 739 477
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz