Materiał Partnera

Automatyka w zakresie sterowania urządzeniami pompowymi

Automatyka w zakresie sterowania urządzeniami pompowymi

Urządzenia pompowe muszą charakteryzować się przede wszystkim odpowiednią wydajnością. Ich prawidłowe działanie zapewnić mogą systemy elektrycznego zasilania oraz sterowania, których montaż należy zlecić profesjonalistom. To właśnie dzięki tego typu systemom dopasowywany jest optymalny typ rozruchu pomp, a także wiele innych parametrów wpływających na poprawienie jakości ich pracy.

Nowoczesny układ sterowania

Jednym z podstawowych elementów automatyki pomp jest układ sterowania. Gotowymi systemami dysponują specjalistyczne firmy, które doskonale sprawdzają się m.in. w pompach głębinowych czy przeciwpożarowych. Takie rozwiązanie stosuje się też w przepompowniach i hydroforniach – tu układ sterowania zadba o naprzemienną pracę pomp, a w przypadku awarii pierwszej z nich zapewni przełączenie na drugą pompę wiodącą. Układ musi być jednak wykonany przez specjalistów zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klienta, dostosowuje się go także do konkretnych modeli pomp.

Gotowy układ sterowania to uzyskanie wydajnego działania w przypadku zestawów hydroforowych i myjących, które funkcjonują pod wysokim ciśnieniem. Montażem systemu zajmie się dział automatyki firmy Elfracorr sp. z o.o., który składa się z wykwalifikowanych specjalistów gwarantujących poprawne zainstalowanie układu sterowania. W ramach świadczonych usług profesjonaliści będą w stanie zająć się także innymi czynnościami – jakimi dokładnie?Wydajne działanie urządzeń pompowych

Do prac wykonywanych przez firmy zajmujące się automatyką urządzeń pompowych zalicza się produkcja rozdzielni zasilająco-sterujących. Sprawdzające się w przepompowniach ścieków prefabrykowane rozdzielnie wyposażane są w specjalny sterownik, który spełnia wiele funkcji. Oprócz wymienionych wcześniej działań wykonywanych dzięki układowi sterowania, w przypadku rozdzielni zasilająco-sterujących warto również wspomnieć o precyzyjnym pomiarze parametrów technologicznych. Wybrane czujniki kontrolują w tym zakresie m.in. poziom czy ciśnienie, co zapewnia prawidłową pracę urządzeń pompowych.

Wspomniane parametry technologiczne dzięki sterownikowi w rozdzielni są także utrzymywane we wskazanych granicach. Wartości mogą być dopasowywane do typu eksploatacji urządzenia pompowego, dlatego warto produkcję rozdzielni zasilająco-sterujących i innych elementów automatyki pomp zlecić profesjonalistom. Zadbają oni o dokładne dostosowanie poszczególnych opcji do potrzeb i rodzaju wykorzystywanych pomp, co pozwoli na komfortowe, automatyczne sterowanie ich pracą. Interesującym rozwiązaniem jest zainstalowanie modułu GSM – dzięki niemu urządzenie może odbierać i wysyłać komunikaty w formie SMS.

Opracowanie:
Gdańsk, Partyzantów 70
tel. 58 341 50 60
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz