Materiał Partnera

Automatyka przemysłowa – co warto wiedzieć o czujnikach siły?

Automatyka przemysłowa – co warto wiedzieć o czujnikach siły?
Urządzenia zaprojektowane i stworzone z myślą o automatyce przemysłowej, pozwalają obecnie na dokonanie znacznie precyzyjniejszych pomiarów, niż było to jeszcze kilkanaście lat temu. W szczególności, jeżeli chodzi o zakres związany z koniecznością zmierzenia sił ściskających, rozciągających oraz naprężenia. Do realizacji tego celu służą czujniki siły, potocznie nazywane tensometrami. Co konkretnie warto o nich wiedzieć?

Czujniki siły – czym się charakteryzują?

Rozważając na temat czujników odpowiedzialnych za pomiar siły, należy sobie uświadomić, że w tym przypadku, zawsze mowa o całej rodzinie urządzeń, których zasada działania choć oczywiście podobna, to zarówno ich konstrukcja, jak i zastosowane do budowy materiały, mogą się nieco od siebie różnić. Wszystko zależy od tego, do jakich celów zostaną wykorzystane czujniki. O ich ostatecznej formie decydują zatem konkretne warunki i wymagania pomiaru. Jeżeli chodzi o czujniki siły, to na specjalną uwagę zasługuje oczywiście uniwersalność zastosowania, wynikająca z kilku niezwykle istotnych cech produktu.

O czym mowa? Przede wszystkim o dużej czułości i w zasadzie bezkonkurencyjnej dokładności pomiarowej. Nie można także nie wspomnieć o małych wymiarach oraz odporności na drgania i wstrząsy. Czujniki świetnie poradzą sobie także z niskimi i wysokimi temperaturami, a co za tym idzie, nie trzeba obawiać się o wpływ ekstremalnych warunków na żywotność czujników. Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdzie czujniki siły są niezbędne?

Na skalę przemysłową czujniki siły stosowane są w wielu gałęziach przemysłu, choć oczywiście są miejsca, w których spotkać można je najczęściej. Zdecydowanie należy tutaj wspomnieć o przedsiębiorstwach, w których o jakości świadczonych usług, decydują sprawy bezpośrednio związane z koniecznością dokonywania pomiarów wagowych. Czujniki doskonale sprawdzą się podczas pomiaru wagi zbiorników magazynujących surowce, czy zbiorników mieszalniczych. Najwyższą jakość nowoczesnych czujników są w stanie zagwarantować jedynie najbardziej renomowani producenci oraz ich dystrybutorzy.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Baumer Sp. z o.o., która dzięki umiejętności wprowadzenia najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych do procesów produkcyjnych ugruntowała sobie pozycję jednej z najbardziej rozpoznawalnych. W szerokiej ofercie asortymentowej wszyscy zainteresowani znajdą m.in. czujniki poziomu, aparaturę do mierzenia temperatury oraz urządzenia, których zadaniem jest dokładny pomiar ciśnienia.  Wszystkie produkty opatrzone są oczywiście stosowną gwarancją.
Opracowanie:
Łódź, Wydawnicza 1/3
tel. 22 832 15 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz