Artykuł sponsorowany

Automaty do przygotowania podpałki

Automaty do przygotowania podpałki

Produkcja przerobu drewna na terenie Polski rozwija się w dynamiczny sposób. Umożliwia to wysoka technologia oraz wdrożone przez firmy produkcyjno-usługowe odpowiednie standardy jakościowe. Wszystkie wyroby drewna muszą być przygotowywane w precyzyjny sposób – mowa tutaj również o podpałkach. To one są wytwarzane przez specjalne automaty do ich przygotowania. Poznaj specyfikację tych urządzeń.

Produkcja urządzeń

Branża przerobu drewna pozwala tylko nielicznym firmom uzyskać status rynkowego lidera. Jednym z nich jest firma PPHU Marimpex prowadzona przez Marka Sobolewskiego, która łączy działalność usługową, handlową i produkcyjną. Tego typu podmioty są bardzo potrzebne dla rozwoju gospodarki, ponieważ oprócz działań związanych z szeroko pojętą produkcją przerobu drewna (pilarki, podpałki, drewno), oferują one wytwarzanie i konstruowanie maszyn do podpałek, automatów do drewna kominkowego, czy automatycznych maszyn do pilarek. Warto właśnie od podmiotów o takich profilu działalności zakupywać bardzo wydajne maszyny, a także produkty drzewne, jest to bowiem gwarancja wysokiej jakości – takie firmy dbają o przeprowadzanie odpowiednich testów jakościowych.

Specyfikacja automatów do przygotowania podpałki

Najlepsze automaty do przygotowania podpałki pozwalają na przetwarzanie kawałków drewna w formie zwykłych okrągłych klocków bądź w kształcie kwadratu lub prostokąta (mowa tutaj o ich przekroju). Dzięki temu można wytwarzać wysokiej jakości odpady tartaczne, kantówki, deseczki czy połupane drewno o określonej wielkości. Najlepsi producenci tego typu urządzeń dbają o to, aby ich maszyny wyposażone w komory łupiące, mogły wytworzyć różnego rodzaju produkty drzewne. Warto wiedzieć, że automaty do przygotowania podpałki są w pełni zautomatyzowane, a rolą pracownika go obsługującego jest dostarczenie surowca i ułożenie go w tak zwanej rynnie podawczej. Do największych zalet urządzeń do przygotowania podpałki można zaliczyć:

  • wykorzystanie unikalnych ostrzy noża, które bez problemu przerabiają drewno z różnych gatunków drzew, o różnym wskaźniku twardości i wilgotności,
  • wyposażenie urządzeń w zawory regulujące grubości podpałki,
  • elementy ruchome z zabezpieczeniami (osłonami) – pozwalają one na całkowicie bezpieczne użytkowanie,
  • najwyższej jakości opcje napędowe – elektryczne z hydrauliką traktora,
  • wysoka wydajność automatów, nawet do ponad 150 worków na godzinę (o wymiarach 45 cm x 60 cm),
  • ·umożliwianie pakowania podpałki w worki raszlowe w przypadku układania produktów, lub w metodzie nasypowej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz