Artykuł sponsorowany

Auto detailing – sposób na piękny samochód

Auto detailing – sposób na piękny samochód

To może wydawać się niemożliwe, ale można używany samochód doprowadzić to takiego stanu, że będzie wyglądał jakby prosto z salonu. Jak? Za pomocą usługi zwanej auto detailingiem. Można powiedzieć, że usługa ta polega na myciu, czyszczeniu i zabezpieczaniu różnych elementów auta, ale to jeszcze nie wszystko. Warto regularnie korzystać z auto detailingu, jeśli zależy ci, by twoje auto było zadbane, albo by przygotować je w ten sposób do sprzedaży.

Czyszczenie i konserwacja skór i o wiele, wiele więcej

Na zachodzie usługi z branży auto detailing są już powszechne. U nas natomiast wyraźnie rośnie zainteresowanie nimi. Rośnie nie tylko liczba firm oferujących profesjonalną renowację mebli skórzanych czy zabezpieczenie dachów cabrio, ale rośnie też ilość wysokiej jakości produktów ułatwiających pranie tapicerki, naprawę pęknięć skór, czy impregnację dachów cabrio. Umycie samochodu w zwykłej myjni samochodowej, nawet z odkurzeniem wnętrza pojazdu, to nie więcej niż pół godziny. W salonie Spec Detailing pracownicy firmy zajmują się jednym autem ponad cztery godziny, a jeśli zachodzi potrzeba to nawet przez cały dzień. Detailing wnętrza auta można porównać do samochodowego SPA, gdzie rozpoczyna się od mycia pianą aktywną, a kończy na nakładaniu niewidzialnej wycieraczki. W przypadku tapicerki z tkaniny stosuje się odpowiednie zabezpieczenie tapicerki materiałowej wysokiej jakości impregnatami, które zapobiegają powstawaniu zabrudzeń. Tapicerka skórzana natomiast wymaga często czegoś więcej niż czyszczenia mebli skórzanych, dlatego naprawa mebli skórzanych polega także na naprawie przetarć skór, malowaniu skór i renowacji skór. Oczywiście niezbędne jest także zabezpieczenie tapicerki skórzanej po jej przygotowaniu.

Po auto detailingu samochód jest zadbany i lśniący jak nowy

Specjaliści w salonach auto detailingu zwracają uwagę na każdy element wnętrza i zewnętrza auta i posiadają rozległą wiedzę o czyszczeniu i zabezpieczaniu różnego rodzaju powierzchni, czyli metalu, szkła, skóry i plastiku, na przykład podczas mycia wnęk drzwi. Zewnętrzna powierzchnia samochodu jest nie tylko myta i płukana, ale też ręcznie wycierana i polerowana. W salonie auto detailingu każde zabrudzenie, rysa czy wada lakieru zostają usunięte z użyciem delikatnych materiałów ściernych jak gąbki i pasty polerskie, a następnie wypolerowane tak, że przestają być w ogóle widoczne. W przypadku samochodów z odkrywanym dachem można też wykonać naprawę dachów cabrio. Nie można też zapomnieć o szybach, felgach i oponach, które czyszczone są różnymi technikami i zabezpieczane osobnymi impregnatami. Celem całego tego procesu jest doprowadzenie samochodu do takiego stanu i wyglądu, by wydawało się, że nikt nim nigdy nie jeździł i zabezpieczenie go na dalsze podróże.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz