Artykuł sponsorowany

Auto-Detailing Kamil Knop: co wchodzi w zakres usług auto detailingowych?

Auto-Detailing Kamil Knop: co wchodzi w zakres usług auto detailingowych?

Wielu kierowców coraz chętniej korzysta z usług takich, jak auto detailing, car detailing lub auto spa. Mimo coraz większej popularności tego typu usług, spora liczba kierowców nadal nie wie, na czym one polegają. Auto detailing to proces składający się z kilku etapów, a jego celem jest wyczyszczenie, umycie, renowacja oraz zabezpieczenie pojazdu. Czym dokładnie jest ten proces i z jakich usług możemy skorzystać w ramach auto detailingu?

Auto detailing – czym właściwie jest?

Auto detailing lub car detailing to proces czyszczenia, konserwowania, odnawiania i zabezpieczenia samochodu od zewnątrz i od wewnątrz. Zabieg ten złożony jest z kilku etapów prac i wymaga użycia odpowiednich środków oraz narzędzi. Ponadto przydatna może być cierpliwość. Firma Auto-Detailing Kamil Knop przeprowadza zarówno na autach nowych, jak i używanych. Dzięki precyzyjnym procesom czyszczenia pojazd może wyglądać młodziej o kilka lat.

Nałożenie powłoki ceramicznej i renowacja lakieru, czyli jedne z usług auto detailingu

Jednym z podstawowych zabiegów, jakie wykonywane są w ramach car detailingu, jest aplikacja powłoki ceramicznej. Takie powłoki stosuje się przede wszystkim w celu zwiększenia twardości lakieru. Poza tym powłoka ceramiczna pozytywnie wpływa na wygląd lakieru, nadaje mu szklistość oraz właściwości hydrofobowe. Dodatkowo zabezpiecza lakier przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych i innych czynników środowiskowych. Wyróżnia się kilka rodzajów powłok, jakie można zaaplikować na lakier samochodowy. Każda z nich nadaje inne właściwości lakierowi.

Jeśli mowa o lakierze, to kolejną usługą zaliczaną do auto spa, jest renowacja lakieru samochodowego. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest usunięcie rys i zmatowienia. Lakier na pojeździe narażony jest na działanie wielu szkodliwych czynników jak np. kwaśne deszcze, promienie UV, owady, zarysowania i wiele innych. Chcąc jak najdłużej utrzymać jego dobry stan, powinniśmy odpowiednio o niego zadbać. Specjaliści od auto detailingu oferują trzy sposoby na odnowienie lakieru samochodowego. Pierwszy z nich to korekta jednoetapowa, która polega na odświeżeniu powłoki. Dzięki niej pozbędziemy się mikrorys. Jeśli chcemy usunąć większe zarysowania, wówczas trzeba postawić na korektę dwuetapową. Natomiast pełna, trzyetapowa korekta pozwoli na usunięcie niemalże wszystkim zarysowań lakieru.

Czym jest mycie detailingowe?

Mycie detailingowe to proces składający się z kilku etapów, a jego głównym celem jest umycie auta w taki sposób, aby nie były widoczne plamy po twardej wodzie, smugi czy zarysowania. Ta usługa jest w pełni bezpieczna dla lakieru samochodowego i pozwala na dokładne wyczyszczenie każdej części pojazdu. Na początku mycia detailingowego czyści się koła i felgi. Kolejnym etapem jest mycie wstępne, czyli tzw. pre wash. W trakcie tego zabiegu wykorzystuje się aktywną pianę, która pozwala na pozbycie się luźnych zabrudzeń. Potem przechodzi się do mycia właściwego, które umożliwia usunięcie z powierzchni samochodu brudu znajdującego się w głębszych warstwach. Oczywiście usługi auto detailingu są znacznie szersze i mogą nimi być m.in. oklejanie samochodów, regeneracja tapicerki, renowacja lamp i zabezpieczanie felg.

Firma Auto-Detailing z Potrzebowa

Auto-Detailing Kamil Knop, zlokalizowana w miejscowości Potrzebowo, w województwie wielkopolskim, specjalizuje się w kompleksowej pielęgnacji samochodów. W ofercie znajdziemy szeroki wachlarz usług, które mają na celu utrzymanie pojazdów w doskonałym stanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Główne usługi firmy obejmują korektę i polerowanie powierzchni lakierowanych oraz karoserii, dwuetapowe mycie nadwozia, pielęgnację wnętrz środków transportu, renowację i czyszczenie felg, sprzedaż profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji samochodów oraz usługi hybrydowe, czyli połączenie różnych rodzajów zabezpieczania pojazdu.

Opracowanie:
Potrzebowo 62
tel. 782 916 935
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz