Materiał Partnera

Auto detailing i kosmetyki dla samochodów

Auto detailing i kosmetyki dla samochodów

Samochody to ulubiony temat wielu mężczyzn. Jeśli do tego mogą się pochwalić własnym samochodem, który jest mocny, szybki i odpowiednio zadbany, to już prawdziwy powód do dumy. Lecz jeśli samochód jest stale użytkowany – a przecież właśnie do tego służy – to nie ma rady, pojawiają się na nim ślady tego użytkowania. Jak poradzić sobie z tym mankamentem? Co zrobić, by auto wciąż wyglądało jak nowe, pomimo tego, że stale przemieszczamy się nim?

W jaki sposób konserwować samochód, by zawsze wyglądał świetnie?

Myjnia samochodowa to za mało. Ona jedynie zapobiega nawarstwianiu się brudu i sprawia, że karoseria wygląda dobrze przez jakiś czas. Nawet czyszczenie samochodu wewnątrz to tylko odkurzanie, czasem wyczyszczenie tapicerki, aby nie było piachu i brudu. Jeśli jednak zależy ci, by twój pojazd wyglądał jak nowy, lśnił i zaskakiwał, potrzeba czegoś więcej. To coś to auto detailing, czasem nazywany car detailingiem. Co oznacza ta nazwa? Otóż jest to zestaw usług, które zapewniają poddanie zarówno karoserii, jak i szyb oraz wnętrza pojazdu działaniom renowacyjnym i starannemu czyszczeniu wieloetapowemu. Wykorzystywane do tego celu specjalistyczne kosmetyki samochodowe sprawiają, że efekt nie ma sobie równych. Jeśli porównać efekt po zastosowaniu auto detailingu z efektem uzyskanym w myjni samochodowej, to zupełnie nie ma o czym mówić, różnica jest diametralna. Auto detailing to nie myjnia na szybko, te działania wymagają więcej czasu, często przed wiele godzin, a czasem nawet przez kilka dni pod rząd. Praca dzieli się na wiele etapów i czyści się pojazd zarówno na zewnątrz, jak i w jego środku. Kiedy samochód trafia z powrotem w twoje ręce, nie ma na nim nawet najmniejszej niedociągłości, która mogłaby zwrócić na siebie uwagę.

Czyszczenie najlepszymi kosmetykami

Auto detailing to nie mycie – to coś znacznie więcej. W trakcie działań usuwa się oczywiście przybrudzenia, ale także, o ile to możliwe, większość drobnych defektów. Niewielkie przebarwienia lakieru, zarysowania mogą zostać wyeliminowane w prosty sposób, by nie szpecić auta. Ponadto w ramach detailingu stosowane jest polerowanie lakieru, które sprawia, że wygląd samochodu ulega znacznej poprawie. Jednak to, co naprawdę sprawia, że auto detailing wart jest uwagi, to zabezpieczenie karoserii na przyszłość. Uzyskuje się to za pomocą specjalnych wosków i preparatów, które sprzedaje między innymi firma Fenix s.c. z Katowic, i których nałożenie utrudnia przywieranie do karoserii drobinek kurzu i pyłu. W ramach car detailingu można otrzymać różny zakres usług, w zależności od potrzeb samochodu. Może to być wieloetapowe czyszczenie z korektą lakieru, może być sama korekta lakieru, albo wyłącznie czyszczenie kół i felg. Wybór jest twój, byś twoje auto sprawiało ci radość.

Opracowanie:
Katowice, Pukowca 25
tel. 32 205 21 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz