Materiał Partnera

Audyt – czyli jak poprawić wydajność funkcjonowania przedsiębiorstwa

Audyt – czyli jak poprawić wydajność funkcjonowania przedsiębiorstwa
Wydajność funkcjonowania firmy, bez względu na konkretny zakres prowadzonej działalności, ma oczywiście bezpośredni wpływ na uzyskiwane rezultaty finansowe. Zadbanie o wiele zależnych od siebie czynników w równym stopniu, nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. W zdecydowanej większości przypadków jedynym skutecznym rozwiązaniem okazuje się przeprowadzenie audytu zewnętrznego. Co w tym zakresie oferują najlepsi specjaliści?

Czym konkretnie jest audyt?

Wielu właścicieli każdego dnia zadaje sobie wiele pytań dotyczących tego, czy prowadzona przez nich firma działa tak dobrze, jak tylko jest to możliwe, a jeśli nie, to z jakich powodów? Jako że w niektórych przypadkach o powodzeniu przedsięwzięcia decydują czynniki, których nie można uznać za absolutnie oczywiste, trudno samodzielnie rozwiązać ten dość znaczący problem. Na całe szczęście skorzystać można z usług przeprowadzenia audytu. Na czym jednak konkretnie on polega? Choć z pojęciem tym spotkać można się stosunkowo często, rzadko kto, zdaje sobie sprawę z tego, o co konkretnie chodzi.

Trzymając się wyznaczników definicyjnych, audytem nazywamy badania przeprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowane osoby, których celem jest obiektywna ocena firmy, instytucji lub produktu. Co do zasady wyróżnia się audyt zewnętrzny  i wewnętrzny. Warto podkreślić, iż jedynie druga opcja jest w stanie zagwarantować zleceniodawcy najlepsze rezultaty. Jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie takiego rozwiązania?

Audyt zewnętrzny – największe zalety

Ogromna popularność audytu zewnętrznego wynika przede wszystkim z wielu ważnych dla właściciela przedsiębiorstwa cech. Mowa tutaj głównie o tym, iż ze względu na brak stosunku emocjonalnego do przedmiotu lub instytucji, ocena wykonana będzie tak rzetelnie i obiektywnie, jak tylko jest to możliwe. Niezależni eksperci nie mają żadnych powodów, aby zatajać wykryte nieprawidłowości. I właśnie dlatego podczas całego procesu może zostać wykryta znacznie większa ilość różnego rodzaju nieprawidłowości. Od finansowych, aż poprzez nieprawidłowo działające systemy informatyczne.

Kluczem to powodzenia całej operacji jest oczywiście podejście, wiedza i doświadczenie osób przeprowadzających audyt. Kompleksowe podejście do zlecenia zagwarantować mogą jedynie najbardziej renomowani specjaliści, do których zdecydowanie zalicza się firma Badex. Trzeba również wyraźnie zaznaczyć, iż wbrew powszechnie panującej opinii, audyt wcale nie wiąże się z wysokimi kosztami, a wszelkie wydatki należy traktować w ramach pewnej inwestycji, która bardzo szybko przyniesie wymierne rezultaty.

Opracowanie:
Opole, Reymonta 45
tel. 77 454 54 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz