Materiał Partnera

Atrakcyjne kamienie ogrodowe – wyjątkowa dekoracja

Atrakcyjne kamienie ogrodowe – wyjątkowa dekoracja

Stworzenie pięknego i niepowtarzalnego przydomowego ogrodu to marzenie większości osób posiadających na posesji teren zielony dostępny do zagospodarowania. Wyhodowanie efektownych roślin, trwałe i stylowe ogrodzenie czy wyposażenie w postaci komfortowych mebli ogrodowych to tylko niektóre formy dekorowania ogrodu. Jedną z nich jest też atrakcyjny kamień ogrodowy dostępny w wielu wariantach.

Piękne ścieżki

Ogród stanowi nierzadko o atrakcyjności danego domu i jest miejscem przeznaczonym głównie do odpoczynku. Jego wykończenie musi być więc przemyślane, co pozwoli na stworzenie wyjątkowej przestrzeni dającej odprężenie i wytchnienie od codziennego zgiełku. Ważna dla każdego ogrodu jest możliwość wygodnego poruszania się po nim. Umożliwiają to ścieżki stworzone z kamienia ogrodowego. Materiał ten wykorzystywany jest do wykonywania dróżek o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu są one idealnie dopasowane do konkretnego terenu zielonego.

Firmy takie jak Maxbet sp.j. z Lublina posiadają w swojej bogatej ofercie wiele rodzajów kamieni ogrodowych, w tym zbity i twardy granit w wielu odcieniach sprawdzający się idealnie jako materiał do stworzenia ścieżki w ogrodzie. Przy pracach z tym związanych warto pamiętać nie tylko o wybraniu odpowiedniego kamienia, ale też o nadaniu nawierzchni spadków poprzecznych i podłużnych. Wykonuje się je w celu łatwiejszego odprowadzania wody opadowej. Kamienie ogrodowe nadają się jednak nie tylko do tworzenia ścieżek w ogrodach. Do czego jeszcze są wykorzystywane?

Ogród pełen kamieni

Kamienie ogrodowe są wykorzystywane również do tworzenia wyjątkowych elementów wyposażenia, takich jak chociażby grill, na którym można w okresie letnim przygotować smakowite posiłki dla bliskich – tu również sprawdzi się twardy granit. Z kolei do wysypywania alejek, rabatek czy skalniaków doskonale nada się atrakcyjny wizualnie grys. Jego różne rodzaje pozwalają na stworzenie wyjątkowych elementów kamiennych o różnym odcieniu – grys miedziany ma charakterystyczną żółto-pomarańczową barwę, natomiast wapienny polecany jest miłośnikom klasycznej bieli. Niepowtarzalna aranżacja ogrodu możliwa jest też dzięki zastosowaniu otoczaków greckich. To niezwykle gładkie kamienie ogrodowe o jasnym odcieniu, którymi wypełnia się przestrzeń na terenie zielonym. Można też za ich pomocą urozmaicić wygląd konkretnych drzew czy krzewów, stawiając otoczaki wokół roślin. Materiał ten ze względu na swoje walory estetyczne stosowany jest nie tylko w przydomowych ogrodach, ale też w miejscach publicznych – parkach i skwerach. Wysokiej klasy kamień ogrodowy to więc doskonała propozycja dla każdego, kto chce stworzyć wyjątkowy charakter terenu zielonego.

Opracowanie:
Lublin, Grygowej 3a
tel. 81 472 22 85
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz