Materiał Partnera

Atrakcje weselne dla najmłodszych – animator zabaw

Atrakcje weselne dla najmłodszych – animator zabaw

Wiele młodych par, gdy otrzymają zaproszenie na wesele martwi się, kto zaopiekuje się ich dziećmi, gdy będą chcieli potańczyć lub porozmawiać z dawno niewidzianymi krewnymi. Młodzi rodzice najczęściej bardzo szybko kończą zabawę na weselu i wracają z pociechami do domu. Jest jednak sposób na to, aby na weselu na długo zapewnić dobrą zabawę wszystkim gościom, w tym młodym rodzicom i ich dzieciom – wystarczy zatrudnić animatora zabaw.

Animator zabaw – kto to jest?

Animator zajmuje się organizacją czasu dla dzieci w sposób ciekawy i angażujący najmłodszych do zabawy i integracji. Organizowane przez niego gry i zabawy mają na celu rozbudzenie kreatywności w najmłodszych. Dobry animator łączy w sobie cechy pedagoga, psychologa oraz artysty. Obecność animatora podczas wesela może okazać się bardzo pomocna. Dzieci nie będą się nudzić, a ich rodzice będą mieli chwilę wytchnienia i możliwość uczestniczenia w zabawie. Zadaniem animatora jest zachęcenie do zabawy wszystkich dzieci uczestniczących w weselu. Pamiętajmy jednak, że animator to nie opiekunka i dla dzieci poniżej 3 roku życia powinno się zatrudnić nianię.

Wysokiej jakości usługi animatora zabaw oferuje firma Andromeda Life prowadzona przez Łukasza Żydka, która podczas wesel zapewnia dzieciom liczne atrakcje. Firma ta specjalizuje się głównie w organizowaniu dla dzieci i młodzieży zajęć dotyczących astronomii. Podczas wesel dla dzieci organizowane są specjalne pokazy gwiazd, a także ciekawe wykłady i zabawy tematycznie powiązane z astronomią. To bardzo ciekawa opcja, która zapewnia nie tylko zabawę, ale też naukę. Należy wspomnieć, że Andromeda Life oferuje tego typu usługi także podczas innych uroczystości, takich jak urodziny, jubileusze, komunie oraz inne imprezy okolicznościowe.

Jak wybrać dobrego animatora zabaw?

Zadaniem animatora jest zachęcenie dzieci do zabawy i zapewnienie im miłego spędzenia czasu. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Dobry animator powinien posiadać szeroką wiedzę z zakresu pedagogiki, psychologii dziecięcej, a także znać techniki pracy z dziećmi. Tego wszystkiego można nauczyć się na odpowiednich studiach bądź podczas kursów kwalifikacyjnych. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie danego animatora. Rodzice z pewnością nie będą chcieli powierzyć swoich dzieci pod opiekę osobom niekompetentnym.

Co należy ustalić z animatorem przed weselem?

Zatrudnienie animatora na wesele to doskonały pomysł. Trzeba jednak pamiętać, że wcześniej trzeba ustalić z nim wiele szczegółów dotyczących jego pracy podczas przyjęcia. Przede wszystkim trzeba określić czas, jaki animator spędzi z dziećmi, cenę usługi, koszty jakimi zostaniemy obciążeni w przypadku chęci wydłużenia jego godzin pracy. Należy też ustalić liczbę dzieci, iloma będzie w stanie zająć się podczas wesela, a także rodzaj atrakcji, jakie dla nich przewiduje.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz