Materiał Partnera

Atrakcje turystyczne Sopotu i Trójmiasta

Atrakcje turystyczne Sopotu i Trójmiasta

Polskie wybrzeże to coraz chętniej wybierany kierunek wakacyjnych wyjazdów. Miejscem docelowym podróży jest bardzo często Trójmiasto, czyli aglomeracja, w skład której wchodzą trzy zupełnie odmienne w swym charakterze miasta: Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Co warto zoabaczyć w każdym z nich? Oto nasz krótki i wyjątkowo subiektywny przewodnik.

Atrakcje Sopotu

Z czym kojarzy się Sopot? Przede wszystkim z molo. Drewniany pomost, który pozwala turystom przespacerować się „nad” Morzem Bałtyckim, nacieszyć oczy widokiem fal, odetchnąć zdrowym jodowanym powietrzem – to pozycja co najmniej obowiązkowa na liście rzeczy, które trzeba zobaczyć w Sopocie.

Drugie miejsce przyznajemy słynnej Operze Leśnej. Jeśli z nostalgią wspominacie złote lata polskich festiwali piosenek – koniecznie wybierzcie się obejrzeć tę właśnie scenę. Trzecim symbolem tego nadmorskiego miasta jest budynek, który nie ma wielowiekowej historii. Wręcz przeciwnie. To Krzywy Domek. Urzeczywistniony sen szalonego architekta. Budowla, która zdaje się grać na nosie prawom fizyki.

Warto na koniec dodać o miejscu, które warto odwiedzić w przerwie pomiędzy wylegiwaniem się na plaży: Ergo Arena – hala widowiskowo-sportowa położona na granicy Gdańska i Sopotu. Jeśli marzycie o uczestnictwie w koncercie gwiazd światowego formatu albo macie ochotę na kibicowanie – koniecznie odwiedźcie ten supernowoczesny obiekt.

Atrakcje Gdańska

Na początek coś zupełnie zaskakującego. Bo czy to normalne, żeby będąc nad morzem, wspinać się  na górę? Góra Gradowa, bo o niej mowa, to miejsce, skąd rozciąga się najpiękniejsza panorama Gdańska. Warto przekonać się na własne oczy, zwłaszcza, że góry nad morzem to towar mocno reglamentowany.

Druga propozycja, równie nieszablonowa, to Muzeum Bursztynu. Warto wybrać się tam w przerwach między przeczesywaniem plaż w poszukiwaniu tych bałtyckich skarbów. Każde miasto ma swoją reprezentacyjną ulicę. Nie inaczej jest w przypadku Gdańska. Ulica Długa to obowiązkowy punkt wszystkich wycieczek przybywających do Grodu Neptuna. Na koniec naszej błyskawicznej podróży po Gdańsku – zapraszamy do Bazyliki Mariackiej. To budowla, którą wznoszono przez 150 lat. Efekt jednak warty był wysiłku: powstała w ten sposób największa ceglana gotycka świątynia w Europie. Do dziś robi potężne wrażenie.

Atrakcje Gdyni

Zaczynamy od wizyty w podwodnym świecie. I nie chodzi o zanurkowanie w wodach Bałtyku. O wiele ciekawsza będzie wizyta w Akwarium Gdyńskim. Szczególnie dla tych, którzy od atrakcji naszego chłodnego morza wolą wyprawy do gorących mórz południowych. To jedyne miejsce, w którym można z bliska zobaczyć piękno rafy koralowej.

Spacerując plażą z Gdyni w kierunku Sopotu, warto zwrócić uwagę na Klif Orłowski. Brzeg morski jest w tym miejscu wyjątkowo stromy. Dość powiedzieć, że ma wysokość 20-piętrowego budynku. Na koniec – coś dla dzieciaków, które zechcą odmiany po całym dniu wylegiwania się na plaży: Centrum Nauki Experyment to miejsce, w którym nauka sprawi każdemu przyjemność. Nawet w samym środku wakacji.

Jeśli już teraz zastanawiacie się nad tym, gdzie spędzicie tegoroczne wakacje, koniecznie weźcie pod uwagę wczasy nad polskim morzem. Natomiast w kwestii zakwaterowania – sprawdźcie ofertę sopockich apartamentów Victus

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
Pawel Z.
Pawel Z.
11.12.2018
Polecam też wybrać się na Hel. Nie jest daleko, a można przyjemnie spędzić czas. Na miejscu jest świetna restauracja - Checz, w której lubię przebywać jak jestem w okolicy. Mają dobre jedzenie w niskich cenach i spory wybór w menu, więc każdy znajdzie coś dla siebie.