Materiał Partnera

Atrakcje turystyczne powiatu wejherowskiego

Atrakcje turystyczne powiatu wejherowskiego

Województwo pomorskie każdego roku, zwłaszcza w sezonie letnim, przyciąga rzesze turystów zarówno z całego kraju, jak i z zagranicy. Bardzo chętnie odwiedzany jest zwłaszcza powiat wejherowski, który skrywa na swoich terenach wiele atrakcji przyrodniczych. Rozwinięta jest tam również infrastruktura turystyczna, a świetne połączenie z Mierzeją Helską, Trójmiastem i Łebą sprawia, że jest on świetną bazą do dalszego zwiedzania całego województwa.

Kultura Kaszub

Turyści chętnie odwiedzają powiat wejherowski między innymi dlatego, że częściowo należy on do kulturalnego regionu Polski, jakim są Kaszuby. Bogata historia, tradycja i charakterystyczny dialekt powodują, że Wejherowo i cały region są dumne z kultywowania obyczajów przodków. Dzięki temu bardzo mocno rozwinęła się tam infrastruktura turystyczna i infrastruktura kulturalna, które wspierane są przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Na terenie powiatu można znaleźć wiele urokliwych skansenów, gospodarstw agroturystycznych, hotelów, a także restauracji z regionalnymi potrawami, takimi jak kaszubskie ruchanki, kaczka po pomorsku czy śledzie po kaszubsku. Osoby zainteresowane kulturą Kaszub powinny odwiedzić Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Wiele nowych ośrodków turystycznych i gastronomicznych powstaje dzięki zaangażowaniu władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich w pozyskiwanie środków unijnych z Funduszy Europejskich na wspieranie inicjatyw innowacyjnych przedsiębiorstw. Dzięki temu infrastruktura turystyczna w powiecie cały czas prężnie się rozwija, a kultura kaszubska kwitnie.

Najważniejsze atrakcje regionu

Powiat wejherowski skrywa wiele przyrodniczych atrakcji turystycznych i zabytków. Na turystów czekają tu specjalnie przygotowane trasy rowerowe, trasy do nordic-walkingu czy nadmorskie trasy konne. W Pętkowicach znajduje się znany na całą Polskę klub golfowy, a wodny wypoczynek dla aktywnych zapewnia szeroko rozwinięta infrastruktura turystyczna  skupiona wokół jezior i rzek (tj. Jezioro Żarnowieckie, Choczewskie, Bieszkowickie czy Jezioro Dąbrze). Warto również odwiedzić wybrzeże Bałtyku w powiecie wejherowskim (plaże Lubiatowo czy Sasin), skąd bardzo szybko można dostać się do Słowińskiego Parku Narodowego oraz Łeby. Na pasjonatów historii czekają między innymi takie perełki architektoniczne jak pałace w Godętowie, Salinie, Zwartowie czy Wejherowie, a także dworki w Ciekocinku, Borkowie, Starbieninie czy Bychowiu. Popularną atrakcją są również parki wodne, liczne muzea, a także największa kaktusiarnia w Polsce – skupiająca ponad 5 tysięcy różnych gatunków kaktusów i sukulentów. Warto także odwiedzić Strusią Farmę w Kniewie, gdzie można spotkać strusie afrykańskie, emu czy inne gatunki egzotycznych zwierząt.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz