Materiał Partnera

Artystyczne dekoracje drewniane – moda na ażur!

Artystyczne dekoracje drewniane – moda na ażur!

Dekorując dom, karczmę, restaurację, hotel, czy też siedzibę firmy, coraz częściej zarówno dekoratorzy wnętrz, jak i amatorzy, kierują się ku ozdobom artystycznym. To one gwarantują niepowtarzalność, kreatywność, a także uniwersalność. Tak jest w przypadku dekoracji drewnianych, które często tworzone są w wersji ażurowej, czyli z licznymi perforacjami, tworzącymi unikalne wzory. Technika ta świetnie uzupełnia się również z inną metodą, zwaną potoczenie „pisaniem ogniem” – mowa o pirografii.

Na jakie dekoracje z drewna postawić?

Dekoracje z drewna tworzone są metodą wypalania, grawerunku, pirografii, czy cięcia laserem CO2. Tworzy się je zatem w technikach innowacyjnych, łączących się z tradycyjnym kunsztem rzemiosła artystycznego. Przygotowywaniem wyrobów ozdobnych drewnianych, zajmują się zaś dzisiaj profesjonalne pracownie, które nie tylko obsługują indywidualne zamówienia osób prywatnych, ale również klientów biznesowych – sklepów z dekoracjami, hoteli, restauracji, winiarni, czy firm meblarskich.

Jeśli chodzi zaś o dekoracje drewniane w domu, biurze, czy karczmie, warto wiedzieć, że mogą one być zarówno drobnymi dodatkami, jak i większymi zapierającymi dech w piersiach konstrukcjami. Do tych pierwszych warto zaliczyć ażurowe lampiony, podstawi do filiżanek, tabliczki informacyjne, drewniane menu, rzeźby i statuetki, lampy, domki dla lalek, czy też szkatułki oraz innego rodzaju pudełeczka – również na produkty spożywcze! Jeśli chodzi zaś o większe konstrukcje, przede wszystkim mowa o wyrobach wnętrzarskich, realizowanych na indywidualne zlecenie danego klienta. Często dotyczą one tworzonych ażurowych podświetlanych obrazów drewnianych, pirograficznych wzorów na blatach i frontach meblowych, czy też obudów na grzejniki!

Zaprojektuj swoją dekorację sam!

Warto wiedzieć, że najlepsze pracownie artystyczne tworzące dekoracje drewniane, często pozwalają aktywnie uczestniczyć klientom w procesie projektowym. To Ty możesz zatem dokładnie określić wygląd lampionu, szafki, czy drewnianego koszyczka, a nawet torebki. W jaki sposób się to zaś odbywa? Przede wszystkim tradycyjną metodą rysunku, a także dzięki wykorzystywaniu różnego rodzaju szablonów. Na rynku działają również artyści, którzy łączą tajniki rzemiosła przekazywanego z pokolenia na pokolenia z innowacyjnymi metodami. Mowa o wykorzystywaniu nowoczesnych laserów CO2 i wypalarek, a także sprzętów do pirografii i grawerowania. Zapomnieć nie można również o projektowaniu cyfrowym w takich programach, jak AutoCAD. Daje to wiele możliwości do tworzenia unikalnych dekoracji zarówno bardzo małych, jak i tych zdobiących całą ścianę naszego salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego. Tradycyjny artyzm z nowoczesną technologią, łączy zatem ze sobą między innymi MARTA KARPISZ, która jest gotowa na tworzenie ozdób idealnych dla wnętrz w stylu skandynawski, industrialnym, awangardowym, modernistycznym, czy też klasycznym i wiejskim. Przy tworzeniu ażurowych, czy pirograficznych dekoracji, ogranicza nas bowiem tylko wykorzystywany drzewny surowiec, oraz wyobraźnia! 

Opracowanie:
Piekary Śląskie, Purkopa 7
tel. 573 407 601
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz