Materiał Partnera

Artykuły elektryczne do budowy domowej instalacji w ofercie firmy MK Elektronik

Artykuły elektryczne do budowy domowej instalacji w ofercie firmy MK Elektronik

Instalacja elektryczna jest jedną z najważniejszych instalacji w każdym budynku. Powinna być nowoczesna, bezpieczna i dostosowana do potrzeb domowników. Kiedy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, jedną z pierwszych rzeczy, które robimy, jest wymiana lub modernizacja instalacji elektrycznej. Potrzebujemy do tego wysokiej jakości artykułów elektrycznych. Znajdziemy je w ofercie firmy MK Elektronik z Piotrkowa Trybunalskiego.

Z czego składa się domowa instalacja elektryczna?

Typowa instalacja elektryczna zbudowana jest z kilku elementów. Najważniejszym z nich jest przyłącze, czyli odcinek linii elektrycznej, który łączy sieć dostawcy energii ze złączem zlokalizowanym w budynku. Przyłącze może być kablowe lub napowietrzne, jednak to pierwsze stosowane jest częściej, ponieważ umożliwia wygodny podział kabli w obiekcie. Wspomniane wyżej złącze wygodnie łączy się z rozdzielnicą i wewnętrznym okablowaniem pojedynczego mieszkania. Rozdzielnica to nic innego jak niewielka skrzynka przyścienna, w której znajdują się elementy zabezpieczające i sterujące.

Do tych pierwszych możemy zaliczyć wyłączniki nadprądowe i różnicowo-prądowe. Jeśli chodzi o przewody elektryczne, to w mieszkaniu trzeba wyodrębnić obwody elektryczne oświetlenia, gniazd wtyczkowych przeznaczonych do ogólnego użytku, gniazd wtyczkowych w łazience, w kuchni oraz do odbiorników, które trzeba zabezpieczyć indywidualnie. Jak informuje specjalista z firmy MK Elektronik – w budownictwie jednorodzinnym stosuje się przewody elektryczne o średnicy 1,5 lub 2,5 mm. Zwykle układa się je pod tynkiem, co pozwala na estetyczne wykończenie wnętrz. Ostatnim elementem instalacji elektrycznej są gniazda wtykowe i włączniki światła.

Dlaczego warto odwiedzić hurtownię MK Elektronik?

Firma MK Elektronik z Piotrkowa Trybunalskiego może się pochwalić szerokim wyborem artykułów elektrycznych i elektronicznych. W jednym miejscu znajdziemy wszystko, co potrzebne do budowy i modernizacji instalacji elektrycznej. I to w konkurencyjnej cenie. Firma MK Elektronik prowadzi zarówno sprzedaż hurtową, jak i detaliczną. W artykuły niezbędne do pracy zaopatrują się tu największe firmy z branży elektrycznej. Niezdecydowani klienci mogą liczyć na fachową pomoc personelu, który ma znakomite rozeznanie w asortymencie firmy. Oprócz artykułów elektronicznych wspomniane wyżej przedsiębiorstwo sprzedaje też części do AGD, akumulatory, sterowniki, regulatory i sprzęt audio do samochodów. Wszystkie produkty pochodzą od renomowanych producentów, a więc charakteryzują się wysoką jakością. Wizyta w MK Elektronik to gwarancja szybkich i udanych zakupów w miłej atmosferze.

Opracowanie:
Piotrków Trybunalski, POW 6 lok. 8
tel. 604 878 777
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz