Materiał Partnera

Architekci do zadań specjalnych – projekty sklepów, hal i stacji paliw

Architekci do zadań specjalnych – projekty sklepów, hal i stacji paliw

Znalezienie dobrego biura architektonicznego, które zaprojektuje dom mieszkalny to nie problem. Znacznie trudniej jest wtedy, kiedy mamy do wykonania projekt mniej standardowy – na przykład stację paliw. W tego rodzaju zleceniach specjalizuje się wąskie grono projektantów. Tymczasem zaprojektowanie obiektu tego typu tak, by był atrakcyjny, i funkcjonalny i spełniał wymagania przepisów, to prawdziwe wyzwanie. Dlatego podpowiadamy, jak szukać architektów do zadań specjalnych.

Trudne projekty

Dobry architekt musi dbać o to, by obiekt, który projektuje, był nie tylko ciekawy architektonicznie, ale i funkcjonalny. Najważniejsze jest zachowanie równowagi pomiędzy tymi dwoma cechami. O ile w przypadku domów jednorodzinnych, czy innych standardowych budynków jest to dość oczywiste, o tyle w przypadku nieco bardziej nietypowych projektów trzymanie się tej zasady może być znacznie trudniejsze. Banki, hale targowe, sklepy czy chociażby stacje paliw to miejsca, z których korzysta mnóstwo ludzi. Jeśli nie będą dostosowane do ich potrzeb, będzie to generować wiele problemów. Tak naprawdę projekt architektoniczny ma ogromny wpływ na późniejsze funkcjonowanie danego miejsca użyteczności publicznej. Dlatego ważne jest, by architekt miał świadomość, jak wiele zależy od jego pracy i wiedział, jak wykonać ją dobrze i profesjonalnie.

Specjaliści od zadań specjalnych

Szukając biura projektowego, które przygotuje dla nas projekt nietypowego obiektu czy budynku, powinniśmy zwrócić uwagę na portfolio sprawdzanych architektów. Nawet jeśli podoba nam się styl, w jakim tworzy konkretna pracownia, nie warto się na nią decydować, jeśli wcześniej nie realizowała podobnych projektów – doświadczenie jest kluczowe w przypadku takich ambitnych inwestycji. Świetnym przykładem trudnego do zaprojektowania obiektu jest stacja paliw. Wydaje się, że to projekt, przy którym architekt nie ma za dużego pola do popisu – to przecież zwykle tylko stanowiska do tankowania dla samochodów i miejsce, w którym można dokonać płatności połączone ze sklepem samoobsługowym. Jednak zaplanowanie stacji zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym z zakresu ochrony środowiska oraz w taki sposób, żeby każdy kierowca mógł wygodnie na nią wjechać, zatankować i zrobić zakupy naprawdę wymaga sporej wiedzy. E+E Kołłątaj Reczka Pracownia Projektowa specjalizuje się właśnie w projektach stacji paliw.

– Powierzanie nam kolejnych zadań świadczy o zadowoleniu Inwestorów z dotychczasowej współpracy, którą my również bardzo sobie cenimy. Doskonale znamy specyfikę stacji paliw. Według naszych projektów przebudowano i zrealizowano w Polsce ponad 50 stacji paliw oraz kilkanaście myjni samochodowych. Projektowałyśmy również stacje paliw dla prywatnych inwestorów oraz koncepcje stacji nawodnych – zapewniają właścicielki firmy. Dziesiątki zrealizowanych projektów i współpraca z takimi firmami jak na przykład PKN Orlen S.A., BP Europa SE Oddział w Polsce świadczą o tym, że projekty stacji paliw wykonywane przez tę pracownię są naprawdę dobre.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz