Artykuł sponsorowany

Archeologia Żywa - jedyny w Polsce magazyn na temat przeszłości człowieka

Archeologia Żywa - jedyny w Polsce magazyn na temat przeszłości człowieka

Celem kwartalnika Archeologia Żywa jest promocja osiągnięć archeologii, szczególnie polskiej, dokonanych na terenie kraju, jak i za granicą. Magazyn przystępnym językiem przybliża zagadnienia dotyczące badań nad przeszłością rodzaju ludzkiego w spektrum od czasów najdawniejszych po współczesność.

O czym opowiada archeologia?

Archeologia powszechnie kojarzona jest z kopaniem, zbieraniem przedmiotów pozostawionych w ziemi, a następnie ich opisywaniem. Jest to jednak tylko drobny procent z życia badaczy. Celem archeologii jest odtwarzanie społeczno-kulturowej przeszłości człowieka, czyli zrozumienie w jaki sposób ludzie żyli w przeszłości. Jak budowali domy? Co jedli i pili? Jakie ubrania nosili? Gdzie pochowali skarby? Na co chorowali? Jak natura wpływała na człowieka, a on na nią? Liczba pytań, które stawia sobie archeologia jest nieskończona, a każda odpowiedź dostarcza ich coraz więcej.

Historia człowieka przedstawiona w przyjazny sposób

W dzisiejszym świecie zasypywani jesteśmy milionami informacji. Z jednej strony musimy chronić się przed pseudonaukowym bełkotem i powtarzaniem haseł brzmiących mądrze. Z drugiej mamy specjalistyczne czasopisma, przesycone językiem i terminami, które brzmią jak magiczne zaklęcia. Magazyn Archeologia Żywa jest złotym środkiem na te problemy. Publikowane artykuły i informacje pisane są przyjaznym językiem i w zrozumiały sposób, przez nie tyle profesjonalistów, ale przede wszystkim pasjonatów. Wiadomości są selekcjonowane w taki sposób by prezentować najważniejsze fakty, a wszystko to okraszone jest dużą ilością rysunków i zdjęć. Na portalach społecznościowych udostępniane są najnowsze archeologiczne aktualności ze świata i kraju, z kolei na stronie internetowej Archeologii Żywej znaleźć można najważniejsze artykuły i wydarzenia.

Najlepsze medium do popularyzacji nauki

Archeologia Żywa nie zajmuje się wyłącznie pisaniem na temat archeologii. Magazyn porusza zagadnienia związane również m.in. ze sztuką, architekturą, antropologią, etnologią, zoologią czy geologią. Redakcja kwartalnika prowadzi własne projekty naukowe oraz chętnie obejmuje patronatem naukowym inne przedsięwzięcia. Stara się popularyzować naukę poprzez promowanie wystaw, konferencji, wykopalisk, festiwali i innych wydarzeń kulturalno-naukowych. Ogólnopolski zasięg drukowanej wersji magazynu, w połączeniu z profilami społecznościowymi i stroną główną, zapewniają dotarcie z promocją do szerszego kręgu odbiorców, którzy zainteresowani są tego typu wydarzeniami i z chęcią biorą w nich udział.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz