Materiał Partnera

Aranżacja dużej łazienki

Aranżacja dużej łazienki

Aranżacja dużej łazienki to takie samo wyzwanie jak w przypadku urządzanie mniejszej łazienki w mieszkaniu. Wymaga przygotowania dokładnego planu, wykonania projektu oraz przemyślenia wszystkich detali. Bez tego istnieje niebezpieczeństwo, że nawet duża łazienka będzie niefunkcjonalna i nie znajdą się w niej wszystkie sprzęty ułatwiające korzystanie z łazienki przez domowników.

Jak urządzić dużą łazienkę?

Duża łazienka to nie tylko duże możliwości aranżacyjne, ale przede wszystkim spore wyzwanie. Trzeba pamiętać, że łazienka nie jest osobnym bytem, ale częścią domu. Powinna być ona więc spójna z charakterem całego wnętrza choć w niektórych przypadkach może ona mieć całkowicie inna stylistykę. Duża przestrzeń, podobnie jak z resztą mała zobowiązuje. Nie można sobie pozwolić na przepełnienie powierzchni zbędnymi sprzętami i niefunkcjonalnymi rozwiązaniami. Przestrzeń ma służyć człowiekowi, a nie człowiek przestrzeni więc duża łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Obecne tendencje wnętrzarskie dążą do minimalizmu, maksymalnego uspokojenia przestrzeni oraz likwidacji ostrych podziałów. Przestrzeń ma oddziaływać pozytywnie na człowieka, a łazienka ma być miejscem relaksu.

Wygoda przede wszystkim

W dużej łazience powinno być jak najwięcej światła dziennego, a kolory wykorzystywane do wykończenia wnętrza powinny być stonowane i w miarę możliwości jasne. W przypadku braku okien warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które będzie współgrało z wystrojem łazienki. Posiadając dużą przestrzeń łazienkową można pozwolić sobie na więcej przy jednoczesnej trosce o wygodzie użytkownika. Nie trzeba zastanawiać się nad wyborem prysznica lub wanny. Biały montaż może obejmować zarówno montaż ciekawej wanny jak i brodzika lub kabiny prysznicowej z odpływem liniowym. Świetnie wygląda szczególnie w dużej łazience ozdobna, wolnostojąca wanna, a jen dopełnieniem może być również wolnostojąca bateria. Doda ona designerki charakter wnętrzu, ale przede wszystkim będzie użyteczna. Montaż armatury łazienkowej warto zlecić specjalistom. Samodzielny montaż może być nieprawidłowy, a w konsekwencji baterie mogą nie działać prawidłowo.  Poza tym w dużej łazience idealnie sprawdzą się dwie umywalki. Obecnie montuje się je zazwyczaj na jednolitym blacie drewnianym lub marmurowym co dodaje wnętrzu eleganckiego charakteru. Podwójna umywalna to idealnie rozwiązanie dla większych rodzinnych, w czasie, kiedy poranna toaleta staje się kluczowa.

Opracowanie:
Zarudzie 87
tel. 724 455 522
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz