Materiał Partnera

Aqua Aerobik, czyli ćwiczenia w wodzie – poznaj ich zalety!

Aqua Aerobik, czyli ćwiczenia w wodzie – poznaj ich zalety!

To forma zajęć, która stanowi połączenie aerobiku i zabawy w wodzie. To doskonały pomysł na efektywne spędzanie wolnego czasu. Zajęcia z Aqua Aerobiku należy jednak wykonywać pod czujnym okiem profesjonalistów – uprawnionych instruktorów fitness z wieloletnim doświadczeniem. Dla kogo dokładnie przeznaczony jest Aqua Aerobik i czym powinien charakteryzować się dobry jego instruktor?

Wykwalifikowany instruktor

Będąca od 17 lat instruktorem fitness Anna Stolarska ma wieloletnie doświadczenie nie tylko z Aqua Aerobikiem, ale przede wszystkim ze sportem, który uprawia od ponad 23 lat. Trenowanie z sukcesami kick-boxingu zaowocowało zwiększeniem dynamiki, odwagi i wytrwałości w pokonywaniu własnych słabości, co teraz instruktorka chce przekazać swoim podopiecznym. Zdobyte uprawnienia umożliwiają prowadzenie zajęć z zakresu Aqua Aerobiku, a wybierając tak doświadczonego trenera można mieć pewność, że są one realizowane w odpowiedni sposób i zapewniają nie tylko doskonałą zabawę, ale również rozwój fizyczny.

Anna Stolarska nieustannie poszerza swoje kwalifikacje zawodowe, a pozytywne nastawienie oraz niesamowita energia Anny sprawia , że podopieczni zauważają również poprawę samopoczucia po odbytych zajęciach z Aqua Aerobiku. Jak konkretnie wyglądają, dla kogo są przeznaczone i czym się charakteryzują?

Aqua Aerobik – dla kogo?

Aqua Aerobik to forma aktywności fizycznej , która łączy elementy aerobiku, a także zabawy w wodzie. Warto przy tym pamiętać, że tego typu zajęcia są oferowane również dla osób, które nie potrafią pływać! Jeśli chodzi o to, dla kogo przeznaczony jest Aqua Aerobik, należy wiedzieć, że jest on bardzo uniwersalny i zależy tylko od oferty danego instruktora fitness. Najczęściej jednak można na tego typu zajęciach spotkać osoby w różnym wieku – od nastolatek, przez osoby dojrzałe – również kobiety w ciąży – po seniorów.

Zalety Aqua Aerobiku

Aqua Aerobik jest dzisiaj  popularyzowany z wielu względów zdrowotnych. Przede wszystkim tego rodzaju forma aktywności fizycznej  pozwala na zwiększenie elastyczności mięśni i ścięgien, zwiększenie wytrzymałości organizmu, odciążenie stawów oraz kręgosłupa, czy poprawienie funkcjonowania układu krwionośnego. Oprócz tego wpływa na znaczną poprawę koordynacji ruchowej. Warto również dodać to, iż tego rodzaju zajęcia pozwalają na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, a przy tym dają wiele korzyści oraz satysfakcji. Osoby korzystające stale z Aqua Aerobiku cieszą się lepszym samopoczuciem i redukowaniem ze swojego życia napięć oraz stresu. Jeśli chodzi zaś o budowanie idealnej, wysportowanej sylwetki, należy wiedzieć, że tego rodzaju forma aktywności fizycznej , dzięki pracy w wodzie pozwala na opóźnianie czasu wystąpienia u danej osoby zmęczenia. Pozwala to na wykonanie znacznie większej ilości ćwiczeń, a co za tym idzie na szybką i spektakularną metamorfozę. Nie należy jednak zapominać o innych ćwiczeniach oraz stosowaniu zbilansowanej diety.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz