Materiał Partnera

Antresole – czy warto na nie postawić?

Antresole – czy warto na nie postawić?

Wysokie wnętrza, które charakterystyczne są dzisiaj w nowoczesnym budownictwie domów jednorodzinnych, czy w wiekowych kamienicach oraz w przekształcanych na lokale mieszkalne starych obiektach industrialnych, pozwalają na wykonanie w nich tzw. antresoli. To te podsufitowe „tarasy”, mogą być świetnym pomysłem na stworzenie własnej biblioteczki, gabinetu, sypialni, czy nawet kącika zabaw dla dzieci!

Kiedy warto stworzyć antresole?

Modne antresole, które pozwalają nam obserwować kuchnię, salon i jadalnie z góry, tworzone są między innymi w domach jednorodzinnych w stylu skandynawskim oraz rustykalnym, czy industrialnym. To wtedy pełnią one najczęściej funkcję reprezentatywną – są przestrzenią, gdzie eksponuje się cenne trofea i książki, czy gdzie tworzy się domowe gabinety. W przypadku mniejszych obiektów mieszkalnych, np. kawalerek w kamienicach z wysokimi sufitami, antresole mogą być świetnym sposobem na wygenerowanie dodatkowego miejsca. Wielokrotnie to one stanowią kącik wypoczynkowy, czy też sypialniany, do którego dostajemy się po drabinie lub schodach. Niekiedy antresole – najczęściej na niższych wysokościach – tworzy się w pokojach dziecięcych. To wtedy można zaaranżować dodatkowy kąt do zabaw, nauki, czy też ten dla drugiego dziecka.

Wysokości antresoli

Antresole budowane są na różnych wysokościach, w zależności od warunków architektonicznych pomieszczenia. Tu najważniejszą zasadą jest to, że antresola musi być wykonana tak, aby można było pod nią swobodnie się poruszać. Jej powierzchnia nie musi jednak gwarantować nam w pełni wyprostowanej postawy. Niektóre antresole, wykonywane tylko do celów sypialnianych, np. w kawalerkach, pozwalają tylko na swobodne wślizgnięcie się na ich teren oraz rozłożenie się w pozycji leżącej. Nie oznacza to jednak tego, że antresole nie mogą być w pełni komfortowe w użytkowaniu. Wszystko zależy od rodzaju inwestycji oraz przeznaczenia antresoli.  

Antresole drewniane

Jeśli chodzi o materiał, z którego tworzone są antresole, warto wiedzieć, że można je przygotowywać z konstrukcji stalowych, czy też z drewna. Drugi surowiec jest jednak znacznie bardziej pożądany, ze względu na swoją estetykę, a także trwałość. Antresole drewniane, mogą być wykonywane w stylu skandynawskim, rustykalnym, wiejskim, klasycznym, awangardowych, czy też industrialnym. Dba o to na polskim rynku między innymi renomowana firma Usług Stolarskich Wojciecha Pałkowskiego, która zajmuje się tworzeniem wyjątkowych wyrobów na specjalne zamówienia. Z pełną ofertą przedsiębiorstwa, zapoznasz się na jego dedykowanej stronie www. 

Opracowanie:
Lublin, Początkowa 34
tel. 81 746 98 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz