Artykuł sponsorowany

Anna Juszkiewicz Ubezpieczenia: Polisa na życie – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Anna Juszkiewicz Ubezpieczenia: Polisa na życie – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Ubezpieczenie na życie polecane jest każdemu niezależnie od tego, gdzie pracuje, ile ma lat oraz czy ma rodzinę. Polisy tego typu pozwalają bowiem uzyskać pieniądze na leczenie w przypadku choroby, a także na zabezpieczenie bliskich w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń. To między innymi dlatego należy dobrze dobierać ubezpieczenie na życie. Poleca się korzystać w tym zakresie z pomocy fachowców, takich jak agent ubezpieczeniowy Anna Juszkiewicz.

Ubezpieczenie na życie i jego rodzaje

Przy poszukiwaniu polis na życie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, z jakim typem ubezpieczenia mamy do czynienia. Wyróżnia się bowiem trzy podstawowe rodzaje. Stanowią je:

 • ubezpieczenie ochronne,

 • ubezpieczenie oszczędnościowe,

 • ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe (mieszane).

Czym się one od siebie różnią? W pierwszym przypadku liczyć można na rozbudowane funkcje ochronne na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Polisy tego typu skoncentrowane są zatem na tzw. likwidacji szkody. Inaczej jest zaś w przypadku ubezpieczenia na życie oszczędnościowego, które za jednorazową wpłatę lub regularne składki pozwalają uzyskać środki z ubezpieczeniowych funduszy  kapitałowych. Jak to działa w praktyce? Przede wszystkim wyznaczany jest czas zakończenia umowy. W dniu jej ustania osoba uzyskuje zgromadzone środki. Jeśli jednak nie dożyje dnia zakończenia polisy, określona suma pieniędzy trafia do rodziny.

Pakiety dodatkowe

Wybierając ubezpieczenie ochronne lub mieszane istotne jest zwrócenie uwagi na dostępne pakiety ochronne. Najlepsi ubezpieczyciele gwarantują bowiem różnego rodzaju rozszerzenia np. na darmowe wizyty u dentysty czy innego specjalisty. Pakiet dodatkowy może wiązać się również z wliczonym w polisę ubezpieczeniem turystycznym. Niestety nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje je przy rozpoczęciu współpracy. Łatwiej jest wynegocjować pakiety dodatkowe przy przedłużeniu umowy. Warto też prosić o pomoc specjalistów – np. agenta ubezpieczeniowego Annę Juszkiewicz – którzy specjalizują się w polepszaniu dla klientów warunków polis.

Wysokość składki, prowizje oraz warunki likwidacji szkód

Kolejne ważne elementy, które należy sprawdzać przy zawieraniu umów ubezpieczeniowych na życie to:

 • wysokość miesięcznej/kwartalnej/rocznej składki,

 • wysokość prowizji,

 • warunki, które należy spełnić przy likwidacji szkody,

 • klauzule,

 • wysokość środków wypłacanych w ramach likwidacji szkód,

 • zakres ochrony,

 • zastosowanie polisy,

 • czas trwania ubezpieczenia. 

Nigdy nie należy też kupować pierwszej znalezionej polisy i to bez pomocy agenta ubezpieczeniowego. Istotne jest bowiem porównywanie propozycji różnych ubezpieczycieli. Polisa musi odpowiadać klientowi zarówno pod kątem jego komfortu, jak i budżetu oraz funkcjonalności. Pośpiech nie jest zatem wskazany. 

Polisy w ofercie Anna Juszkiewicz Ubezpieczenia

Firma Anna Juszkiewicz Ubezpieczenia to multiagencja ubezpieczeniowa znajdująca się w Bolesławcu, która proponuje szeroki zakres ubezpieczeń od wielu renomowanych towarzystw. W ofercie firmy dostępne są m.in. ubezpieczenia komunikacyjne, obejmujące OC, AC i NNW, a także ubezpieczenia majątkowe, takie jak ubezpieczenia domów, mieszkań i mienia. Firma Anna Juszkiewicz Ubezpieczenia oferuje także polisy turystyczne oraz dla firm i przedsiębiorców. Agencja ubezpieczeniowa Anny Juszkiewicz solidny oraz rzetelny partner, który oferuje klientom ubezpieczenia odpowiadające różnorodnym potrzebom i sytuacjom życiowym.

Opracowanie:
Bolesławiec, Starzyńskiego 2 lok. 4
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz