Artykuł sponsorowany

Altana ogrodowa – dlaczego warto ją mieć w swoim ogrodzie?

Altana ogrodowa – dlaczego warto ją mieć w swoim ogrodzie?

Altana ogrodowa to fantastyczne miejsce do spotkań towarzyskich, a także piękna ozdoba każdego ogrodu. Największą popularnością cieszą się oczywiście drewniane, które można wykonać na zamówienie w profesjonalnych firmach stolarskich. Różnorodne kształty, style oraz wielkości sprawiają, że bez problemu każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Sprawdź, jakie zalety ma altanka ogrodowa i czemu warto ją mieć.

Jakie funkcje spełnia altana ogrodowa?

Wiele osób myśli, że budowa altanki ogrodowej może mieć sens tylko wtedy, jeśli będzie naprawdę pokaźnych rozmiarów. Wbrew pozorom jednak nawet niewielka konstrukcja ma sporo do zaoferowania. Bez względu na swoje wymiary, altanki ogrodowe spełniają wiele różnych funkcji.

Bez wątpienia jest to dekoracja ogrodu. Zazwyczaj umieszczona jest w centralnym punkcie, aby z każdego miejsca była doskonale widoczna. Najczęściej wykonuje się ją w nowoczesnym lub rustykalnym stylu, który będzie pasował do domu. Ciekawym pomysłem, który podnosi jej atrakcyjność, jest przyozdobienie altany roślinami.

Najczęściej altana spełnia funkcję wypoczynkową. W jej wnętrzu można postawić wygodne meble ogrodowe, które sprawią, że relaks w ogrodzie będzie komfortowy. Oprócz tego altana może stać się też jadalnią na świeżym powietrzu. Warto także pomyśleć o miejscu na grilla. Zlecenie budowy altany warto powierzyć specjalistom, którzy dopasują konstrukcję do Twoich potrzeb. Firmą, z której usług warto skorzystać jest Drewkord Mariusz Reterski.

Czy trzeba mieć pozwolenie na budowę altany?

Altana to drewniana konstrukcja, której wzniesienie z reguły zajmuje jeden dzień. Mimo prostoty wykonania nie można pozwolić sobie na samowolę, gdyż inwestycja tego typu podlega ustawie o prawie budowlanym. Pozwolenie na budowę nie jest wymagane w zależności od kilku czynników.

Chodzi między innymi o łączną powierzchnię altany wraz z takimi obiektami jak np. garaż. Nie może przekraczać ona 35m2. Obiekty ponadto mogą posiadać wysokość do 5 metrów przy stromym dachu dwuspadowych lub 4 metry przy dachach innego typu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz