Materiał Partnera

Akumulatory start-stop, czym tak naprawdę są?

Akumulatory start-stop, czym tak naprawdę są?

Każdy pojazd mechaniczny musi być wyposażony w odpowiedni akumulator, który będzie idealnie dopasowany pod względem mocy. Dzisiaj na rynku dystrybucyjnym części i akcesoriów motoryzacyjnych można spotkać się z akumulatorami żelowymi, kwasowo-ołowiowymi, akumulatorami AGM, a także z urządzeniami z oznaczeniem EFG, AFB, ECM. Prawdziwą rewolucję – zwłaszcza w segmencie nowych samochodów osobowych – wprowadziły zaś akumulatory start-stop! Kupisz je w świetnie zaopatrzonym sklepie motoryzacyjnym Auto-Jagiel.

Akumulatory nowej generacji AGM

Akumulatory start-stop są uznawane za „urządzenia przyszłości”, choć dzisiaj popularnie wykorzystuje się je już w wielu pojazdach mechanicznych. Warto przy tym wiedzieć, że najczęściej są to samochody i maszyny specjalistyczne, które można uznać za stosunkowo nowe. W starszych modelach aut często wydajniejsze okazują się akumulatory poprzednich generacji, które lepiej harmonizują się z niższymi parametrami działania różnych podzespołów mechanicznych. To dlatego istotne jest konsultowanie zakupu odpowiedniego podzespołu z ekspertami z Auto-Jagiel. Wracając jednak do najlepszych akumulatorów, które oferowane są dzisiaj na rynku, istotne jest to, że stanowią je urządzenia AGM (Absorbent Glass Mat) z systemem start-stop. Najczęściej wykorzystuje się je w samochodach, które są wyposażone w złożone obwody elektroinstalacyjne, wymagające dużego zapotrzebowania energetycznego. I tu rozpoczyna się ważna rola funkcji start-stop!

Funkcja start-stop – odzysk energii

Akumulatory AGM start-stop wyróżniają się znacznie wydłużoną wytrzymałością. Ich największą zaletą jest jednak zastosowanie w nich rekuperacji energii, co pozwala na generowanie znacznych oszczędności energetycznych, zwłaszcza przy hamowaniu. Przekłada się to między innymi na czystszy proces produkcji energii – mowa o zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych o 20%. Warto również wiedzieć, że akumulatory start-stop w mniejszym stopniu obciążają pracę silnika, zapewniając wysoką moc rozruchową i przede wszystkim pewność rozruchu – są one wręcz bezawaryjne. Kupując je od Auto-Jagiel w Aleksandrowie Łódzkim możesz liczyć również na długookresowe gwarancje. To między innymi dlatego firma ta jest dostawcą części samochodowych nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także biznesowych, takich jak warsztaty motoryzacyjne, zakłady naprawcze firm transportowych itp.

Wybór odpowiedniego akumulatora z funkcją start-stop

Akumulatory AGM start-stop są urządzeniami bezobsługowymi. Oznacza to, że nie musimy sprawdzać i uzupełniać w nich poziomu elektrolitów. Pamiętaj jednak o tym, że dzisiaj na rynku oferowane są akumulatory o różnej konstrukcji i mocy. Dany produkt przede wszystkim musi mieścić się na przygotowanej dla niego podstawce. Istotne jest również określenie prądu rozruchowego [A] oraz pojemności [Ah]. Pomogą Ci w tym specjaliści motoryzacyjni z dobrych sklepów z częściami i akcesoriami samochodowymi. Warto m.in. zwrócić uwagę na ofertę firmy Auto-Jagiel, która oprócz akumulatorów oferuje także oleje silnikowe, filtry, kosmetykę samochodową oraz wszystkie możliwe elementy różnych podzespołów aut wielu marek.

Ważna wskazówka: pamiętaj o tym, aby określić, po której stronie jest biegun dodani i ujemny akumulatora tak, aby bez problemu móc podłączyć go do instalacji!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz