Materiał Partnera

Akcesoria kuchenne. Co warto posiadać w kuchni?

Akcesoria kuchenne. Co warto posiadać w kuchni?

Każda Pani Domu wie, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni – od odpowiednich mebli, przez sprzęty AGD, po drobne akcesoria kuchenne. Od tego, w jaki sposób urządzimy kuchnię zależy, czy gotowanie będzie przychodziło nam łatwo i tym samym sprawi nam przyjemność. Poza tym dobrze wyposażona kuchnia to też większe możliwości kulinarne samej gospodyni i mniej energii włożonej w proces przygotowania potrawy.

Przykład z restauracji

Kuchnia powinna być urządzona mądrze, to znaczy, że wszystko powinno być „pod ręką”. Weźmy przykład z kuchni restauracyjnych, gdzie stanowiska są tak zorganizowane, że kucharz nie musi biegać w tę i z powrotem, przewracać tysiąca niepotrzebnych garnków, aby znaleźć ten jeden akurat w tej chwili potrzebny. Podobną zasadę powinniśmy stosować w domu – szafki kuchenne mają być przestronne i umożliwić nam łatwe wyciągnięcie tego, co potrzebujemy. Najlepiej wykonać meble kuchenne na zamówienie tak, aby były dostosowane do naszych potrzeb.

Ergonomia i wygoda

W kuchni, szczególnie tej aktywnie używanej, zawsze coś chlapnie, skapnie albo opryska. Najczęściej tłuszcz lub sos. Dlatego szafki i blaty powinny być przede wszystkim praktyczne i łatwe w czyszczeniu. W restauracjach są to najczęściej chłodne, surowe szafki metalowe. My na szczęście nie musimy być aż tak rygorystyczni – nasze meble mogą być dopasowane do wnętrza, ciepłe, domowe. Warto pomyśleć o zleceniu zaprojektowania mebli firmie, która ma w tym doświadczenie, np. firma Pinio.

Wypełnienie szuflad i szafek

A gdy już nasza kuchnia będzie urządzona, możemy zacząć ją doposażyć w akcesoria i sprzęty. To, co na pewno będzie nam potrzebne to garnki, miski, patelnia, zastawa obiadowa, sztućce, wałek, drewniane łopatki do mieszania, pojemniki do przechowywania produktów… I znów można powiedzieć, że każda Pani Domu, szczególnie ta, która lubi gotować, wie, że lista potrzebnych akcesoriów praktycznie nigdy nie jest zamknięta, bo zawsze znajdzie się kolejny ciekawy kuchenny pomocnik.

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz