Materiał Partnera

Akcesoria do rowerów elektrycznych

Akcesoria do rowerów elektrycznych

Jak dużo korzyści przynosi jazda na rowerze, wie każdy. Jest to nie tylko aspekt zdrowotny (zdrowy kręgosłup, lepsza kondycja) oraz psychiczny (lepsze samopoczucie), ale także oszczędnościowy (czas i pieniądze). Warto poświęcić odpowiednio wybrać swój wymarzony model, aby spędzać aktywne chwile wraz z rodziną lub przyjaciółmi.


Czym jest rower elektryczny?

Na rynku rowerowym jest ogromna ilość jednośladów do wyboru. Miejskie, górskie, crossowe, trekkingowe, kolarki. Wszystko zależy od przeznaczenia roweru. Ostatnio można jednak zauważyć nowy trend – jest nim używanie rowerów elektrycznych, które posiadają specjalne akumulatory wspomagające jazdę. Nie oznacza to, że jesteśmy zwolnieni z pedałowania, jednakże możemy to robić bez większego wysiłku. Rower z akumulatorem zwiększa efektywność naszej jazdy i pozwala na budowanie formy, ponieważ z doładowania możemy skorzystać w dowolnym momencie. W krajach zachodnich rowery elektryczne są w powszechnym użyciu, ale w Polsce również można je spotkać. W sprzedaży tych jednośladów specjalizuje się firma Remar Sport, która oferuje elektryczne zastosowania w rowerach szosowych, miejskich, górskich, crossowych, trekkingowych, a także w składakach.


Przydatne akcesoria

W rowerach elektrycznych standardowo zainstalowanych jest kilka przydatnych akcesoriów. Aby skutecznie monitorować prędkość i ilość przebytych kilometrów podczas trasy, rowery są zaopatrzone w elektroniczny wyświetlacz wraz z uchwytem. Jeżeli podstawowe pomiary nam nie wystarczą, możemy zainwestować w nawigację, która ułatwi nam drogę do celu. Dzięki niej nie stracimy cennego czasu na szukanie właściwej drogi, gdy zgubimy się w lesie lub w miejskim zgiełku. W droższych modelach rowerów, systemy nawigacji znajdują się w standardowym wyposażeniu, a np. w rowerach z napędem BOSCH istnieje możliwość dopłacenia do zamontowania fabrycznej nawigacji.

Absolutnie niezbędnym dodatkiem do każdego roweru elektrycznego jest też ładowarka do akumulatorów rowerowych. Każdy rower ma posiada w zestawie ładowarkę. Jeżeli jednak zdarzy nam się ją zgubić trzeba pamiętać żeby kupując nową dobrać ją do odpowiedniego pakietu. W przeciwnym razie może spowodować trwałe uszkodzenie akumulatora. Tak się może stać również w przypadku tanich, uniwersalnych akcesoriów, które często nie spełniają wymagań droższego sprzętu rowerowego.

W ofercie renomowanych sklepów z wyposażeniem rowerowym, np. w sklepie Remar Sport, można znaleźć bogaty wybór ładowarek, a także wyświetlaczy do rowerów elektrycznych. 

Oceń artykuł (3)
3.3
Komentarze
Dodaj komentarz