Materiał Partnera

Akademickie bary mleczne – kuchnia staropolska nie tylko dla studentów!

Akademickie bary mleczne – kuchnia staropolska nie tylko dla studentów!

Obecnie na rynku gastronomicznym i restauratorskim olbrzymim zainteresowaniem cieszą się akademickie bary mleczne, które działają w dużych polskich miastach. Swój sukces zawdzięczają one serwowaniu dań domowych kuchni staropolskiej, łącząc tradycjonalizm smaku z nowoczesną obsługą, a także niskimi cenami. Na liczne rabaty mogą zaś liczyć studenci, którzy często wybierają tego typu bary na miejsca swojego stałego, codziennego wyżywienia.

Zdrowo, pożywnie i różnorodnie

Akademickie bary mleczne są popularne nie tylko wśród studentów, ale także wśród zapracowanych osób, czy pracowników firm budowlanych oraz korporacji. Najlepsze restauracje tego typu gwarantują bowiem sprawny dowóz obiadów dla całych grup pracowniczych, czy też przygotowanie tak zwanych posiłków regeneracyjnych. Dlaczego jednak akademickie bary mleczne święcą na rynku prawdziwe triumfy? Jest to przede wszystkim efekt serwowania potraw kuchni staropolskiej, które są zdrowe, proekologiczne, różnorodne, a także pożywne. Dania domowe oferowane przez restauracje są dzisiaj bardzo pożądane, ponieważ ich niska cena idzie w parze z niepowtarzalnym smakiem. W akademickich barach mlecznych z pewnością skosztujemy pierogi własnej roboty, pulpeciki, pierś w jajku, pieczeń wieprzową, zrazy, żeberka, wątróbki, rolady mięsne, ryby gotowane na parze i smażone, zupy warzywne, barszcz, kapuśniak, krupniczek, żur, czy kalafiorową, a także świeże bukiety surówek oraz sałatek. Najlepsze placówki zapewniają również smaczne desery polskie, aromatyczne herbaty ziołowe, domowe kompoty, dania mączne, a także potrawy wegetariańskie! Olbrzymią zaletą przy tym jest to, że to klienci sami mogą tworzyć konfiguracje swoich potraw, dobierając ulubione dodatki.

Atrakcyjne ceny przyciągające zorganizowane grupy

Najlepsze bary akademickie przyrządzają potrawy według przepisów, niewymagających korzystania z konserwantów, barwników i innych szkodliwych substancji. To właśnie te wyznaczniki i bardzo atrakcyjne ceny, przyciągają do nich również zorganizowane grupy. Akademickie bary mleczne są bowiem świetnie zaaranżowane, goszcząc swoją schludnością, przytulnością i nowoczesnością, która przełamywana jest również nutką nostalgii tradycjonalizmu. Wracając do grup zorganizowanych, warto wiedzieć, że najczęściej odwiedzają one tego typu restauracje w dużych miastach turystycznych takich, jak Wrocław, Kraków, Warszawa, czy Gdańsk. Jeśli chodzi o Trójmiasto, wyróżniającym się miejscem, jest Akademicki Bar Mleczny, który z chęcią gości turystów z całej Polski, w tym szkolne wycieczki. Z pełnym menu baru, warto zapoznać się na jego nowoczesnej stronie internetowej.

Opracowanie:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 35
tel. 58 524 18 28
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz