Materiał Partnera

Agregaty malarskie – ekonomia, szybkość i precyzja w zasięgu ręki

Agregaty malarskie – ekonomia, szybkość i precyzja w zasięgu ręki

Malowanie ścian, sufitów lub innych powierzchni to nieodłączny element różnego rodzaju prac remontowo-budowlanych, które choć pozornie proste, wymagają niemałej precyzji, doświadczenia i zaangażowania, a przede wszystkim zastosowania odpowiednich narzędzi. Dlatego też planując tego typu działania, warto rozważyć wykorzystanie nowoczesnych agregatów malarskich, co nie tylko ułatwi i przyspieszy nasze prace, ale pozwoli też na zaoszczędzenie materiału i poprawę jakości.

Postaw na agregat malarski

Malowanie to bardzo skuteczna metoda na odświeżenia domu lub mieszkania, nadanie mu innego klimatu i odmiany charakteru całego wnętrza. Niestety w wielu przypadkach tradycyjne, ręczne malowanie wymaga od nas dużo wysiłku oraz sporej ilości czasu, przeznaczonego na tego typu działania. Dlatego też coraz częściej zastosowanie wałka albo pędzla zastępowane jest metodą natryskową, którą wyróżnia szybkość malowania, oszczędność farby oraz idealne wykończenie powierzchni. Wykorzystywane w tego typu pracach agregaty do malowania, to nowoczesne urządzenia umożliwiające równomierne nanoszenie na różnego rodzaju powierzchnie zarówno farb, m. in. lateksowych, akrylowych oraz emalii, jak również gładzi, lakierów czy tynków. Technika malowania metodą natryskową, to nic innego jak wyrzucanie drobinek farby pod wpływem wysokiego ciśnienia, za pomocą agregatu hydrodynamicznego. W takim przypadku farba umieszczona w urządzeniu, w wyniku działania sprężonego powietrz, zostaje rozbita na mniejsze krople, a następnie wydostaje się z dyszy urządzenia na malowane podłoże.

Zalety agregatów do malowania

Do podstawowych zalet tego typu urządzeń zaliczyć należy przede wszystkim doskonałą estetykę powierzchni malowanych natryskowo. Sposób ten wyklucza ryzyko pojawienie się na ścianie faktury wałka, czy nieeleganckich zacieków, jakie może pozostawić po sobie pędzel. Powierzchnie malowane z wykorzystaniem agregatu są idealnie gładkie. Natryskowe urządzenia malarskie to także doskonały wybór dla osób, którym oprócz wysokiej jakości naniesionej powłoki, zależy na szybkości wykonywanych prac, gdyż jest to metoda, która znacznie skraca czas malowania. Pozwala ona również na dotarcie i pokrycie równomierną powłoką trudno dostępnych miejsc. Nie należy także zapominać, że w czasie malowania natryskowego farba nakładana jest bardzo cienką warstwą, co sprawia, że potrzeba jej o wiele mniej, niż w przypadku tradycyjnego malowania wałkiem lub pędzlem. Oznacza to, że przy takiej technice, farby zostanie na o wiele większą powierzchnię niż w przypadku zwykłego malowania, a co za tym idzie jest to rozwiązanie uzasadnione ekonomicznie.

Kupno a może wynajem

Agregaty malarskie, ze względu na swoje możliwości, przydają się do różnego rodzaju prac, zarówno przy szeroko zakrojonych inwestycjach, jak i mniejszych remontach prywatnych mieszkań lub domów. Niemniej jednak zakup agregatu malarskiego to stosunkowo kosztowna inwestycja, która będzie opłacalna w przypadku dużej ilości zamówień skutkujących intensywną eksploatacją urządzenia, a co za tym idzie jest to dobre rozwiązanie dla większych firm, które na co dzień zajmują się tego typu pracami. Natomiast w przypadku sporadycznie wykonywanych prac malarskich, zarówno jeśli chodzi o firmy jak i użytkowników indywidualnych, warto rozważyć skorzystanie z usług firm, takich jak BMB Technologie, oferujących, oprócz sprzedaży, także wynajem agregatów i urządzeń malarskich. 

Agregaty malarskie to urządzenia, które obecnie przestają być kojarzone tylko i wyłącznie
z dużymi budowami oraz ogromnymi inwestycjami, a coraz częściej pojawiają się także
w naszych domach i mieszkaniach, przyspieszając oraz ułatwiając przeprowadzane w nich prac remontowo – budowlanych.

Opracowanie:
Warszawa, Jagiellońska 67A
tel. 512 640 819
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz