Materiał Partnera

Agencje doradztwa biznesowego – poznaj usługi najlepszych z nich!

Agencje doradztwa biznesowego – poznaj usługi najlepszych z nich!

Dzisiaj zarówno duże spółki, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa, korzystają z doraźnych bądź stałych usług doradztwa biznesowego. Termin ten jest bardzo szeroki, a działania najlepszych agencji dotyczą kwestii inwestycyjnych, kredytowych, podatkowych, ekonomicznych oraz prawnych. Dowiedz się, czym zajmują się najlepsze firmy doradcze w branży i sam oceń, czy warto budować razem z nimi swoją wysoką pozycję konkurencyjną. Warto przy tym pamiętać, że eksperci finansowi są również pożądani przez osoby prywatne!

Rynek agencji doradztwa biznesowego w Polsce

W Polsce agencje doradztwa biznesowego są szeroko pożądane przez klientów indywidualnych oraz biznesowych, od kilku lat. Na wzór amerykański, japoński, francuski, niemiecki, czy angielski, małe, a także wielkie przedsiębiorstwa, nawiązują stałą współpracę, która dotyczy kwestii inwestycyjnych, kredytowych, podatkowych, ekonomicznych oraz prawnych. Takim szerokim wyspecjalizowaniem, mogą poszczycić się jednak nieliczne agencje w Polsce. Jedną z nich, która dzisiaj jest jednym z liderów rynkowych, wyznaczających standardy branżowe, jest grupa Marshal Lion Consulting Sp. z o.o., która otwarta jest na kooperację z organizacjami, a także klientami indywidualnymi. Warto przy tym wiedzieć, że eksperci zatrudnieni w takich agencjach, wyróżniają się szeroką wiedzą, a także wykorzystywaniem wielu różnych metodologii pracy, która pozwala m.in. na prognozowanie zmian występujących na rynkach.

Handel spółkami

Najlepsze agencje biznesowe w Polsce zajmują się profesjonalnym handlem spółkami. Ich praca polega na wykupowaniu zadłużonych firm, w których przeprowadzane są procesy naprawcze. To zaś umożliwia na ich późniejszą odsprzedaż osobom, które zamiast budowy własnej firmy, wolą przejąć świetnie prosperującą spółkę krajową, zagraniczną, osobową bądź kapitałową o określonej pozycji rynkowej i wyróżniającej się wiarygodności rynkowej.

Usługi faktoringowe

Ważną częścią działań najlepszych agencji biznesowych są usługi faktoringowe. Polegają one na wykupywaniu nieprzeterminowanych wierzytelności od firm, które dzięki temu uzyskają błyskawicznie wartość podaną na fakturze. Przedsiębiorstwo faktoringowe zaś, ściąga odpowiednią kwotę zobowiązań od dłużnika. Często opcją w tym modelu finansowania obrotowego, jest również pomoc firmom, które aktualnie nie mają środków do uregulowania faktur. Aby nie dopuścić do zatrzymania płynności finansowej, są one chętne do współpracy z agencjami biznesowymi, które pomagają im, oferując faktoring.

Kredyty obrotowe, elastyczne i konsolidacyjne, a także leasingi

Szeroko wyspecjalizowane firmy z branży agencji biznesowych, są również gotowe na udzielanie atrakcyjnych bezgotówkowych pożyczek i kredytów dla przedsiębiorców, a czasem także dla klientów indywidualnych. Mowa o zobowiązaniach obrotowych, elastycznych, o konsolidacji kredytowej, a także o umowach leasingowych. Warto widzieć, że często warunki spłaty, a także kwota odsetek, jest znacznie niższa, niż w przypadku długoletniej współpracy w tym zakresie z bankami.

Zakładanie firmy

Kolejną usługą najlepszych agencji biznesowych, jest pomoc przy zakładaniu firmy. Podmioty te dokładnie przygotują nowego przedsiębiorcę do wejścia na rynek, pozwalając mu na konkurowanie nawet z branżowymi liderami, od początku działalności. Jak to jest możliwe? Głównie dzięki wdrożeniu odpowiednich modeli zarządzania firmą, a także dzięki działaniom promowania przedsiębiorstwa wśród klientów oraz kontrahentów. Ważne jest również przeprowadzanie szkoleń biznesowych. Mogą dotyczyć one kwestii rachunkowości, prawa gospodarczego i handlowego, metodologii zarządczej, czy też standardów obsługi partnerów.

Audyty podatkowe

Audyty podatkowe mogą być przeprowadzane tylko przez uprawnionych doradców podatkowych. Ich działania w tym zakresie mają ocenić legalność działań podatkowych w danej firmie, a także szczelności jej ustroju rachunkowego. W razie nieprawidłowości eksperci z agencji biznesowych pomogą wdrożyć odpowiednie działania naprawcze. Mogą one dotyczyć między innymi optymalizacji kosztów, eliminowaniu niepotrzebnych wydatków, budowania nowoczesnych strategii biznesowo-budżetowych, a także być związane z coraz popularniejszą optymalizacją podatkową. Jest ona przeprowadza w celu zmniejszenia sumy podatków, jaką musi uiszczać urzędowi skarbowemu przedsiębiorca.

Poprawa BIK

Bardzo ważną usługą najlepszych agencji biznesowych, jest tak zwana poprawa BIK. Mowa o korygowaniu danych w Biurze Informacji Kredytowych, co wpływa między innymi na zwiększenie zdolności kredytowej osób prywatnych – bank, który udziela pożyczki, zawsze korzysta z tego narzędzia, w celu prześwietlenia historii danego podmiotu. Podobną usługą do poprawy BIK, jest zmiana danych w KRD. Firmy mogą poprosić agencje biznesowe o usunięcie nieprawidłowych, bądź przestarzałych danych, które mogą wskazywać, na to, że podmiot jest zadłużony. To zawsze negatywnie wpływa m.in. na procesy negocjacyjne z kontrahentami, którzy coraz częściej weryfikują wydajność finansową swoich przyszłych partnerów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym dokładnie zajmują się agencje biznesowe, odwiedź stronę marki Marshal Lion. Znajdziesz na niej wszystkie niezbędne informacje!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz