Artykuł sponsorowany

Adwokat pomocny przy problemach małżeńskich

Adwokat pomocny przy problemach małżeńskich

Rozwód nigdy nie jest łatwy – dwoje ludzi, którzy w pewnym momencie życia zakochali się w sobie i postanowili założyć własną rodzinę, rozstaje się. Sprawy tego typu nigdy nie są też proste dla adwokatów, klienci bowiem angażują się emocjonalnie w przebieg postępowania i trudno jest ustalić niektóre szczegóły, a te mogą być kluczowe. Czy rozwód jest jedynym rozwiązaniem w przypadku małżeńskich problemów?

Zadbać o finanse przed ślubem

Rozpad małżeństwa nie zawsze oznacza, że dwoje ludzi nie potrafi już ze sobą rozmawiać, a uczucie, jakim się darzyli, wygasło. Nierzadko jedna ze stron pozostaje poszkodowana, gdy druga dopuściła się np. zdrady lub innego ciężkiego przewinienia w stosunku do małżonka. Czasem też wiąże się to z nieprzyjemnym i cynicznym wręcz zachowaniem osoby, którą uważaliśmy za najważniejszą i najbardziej zaufaną. Sprawy rozwodowe z orzeczeniem o winie, podczas których jedna ze stron próbuje uzyskać majątek drugiej, to częsty widok na sądowych salach. Powoływanie się na wspólność majątkową w przypadku, gdy żona czy mąż nie nabyli danych przedmiotów lub nie są właścicielami środków, może być krzywdzące dla tracącego małżonka. Warto zadbać o to spisując umowę majątkową małżeńską, bardziej znaną jako intercyza. Można w niej zawrzeć wyłączenie wspólności majątkowej, wprowadzając nawet całkowitą rozdzielność. Taki ruch nie musi oznaczać, że nie ufamy swojemu partnerowi – to jedynie zabezpieczenie i poczucie niezależności finansowej. Niezależnie od tego, czy umowa taka została spisana, czy nie – warto zaufać doświadczonemu adwokatowi i skonstruować z nim plan działania w przypadku sprawy rozwodowej. Kupeć Tomasz, adwokat. Kancelaria ta to gwarancja pozytywnego dla nas rozwiązania, nawet w trudnych przypadkach. Spora wiedza i profesjonalizm prawnika pozwoli wyjść z największych rozwodowych opresji.

Spróbować jeszcze raz

Czasem jednak rozwód nie musi być jedynym wariantem, na który małżonkowie powinni się zdecydować. Rozwiązanie może stanowić separacja – tymczasowe rozdzielenie partnerów. Orzeka się ją wtedy, gdy w małżeństwie dochodzi do zupełnego rozkładu pożycia. Jest on jednak nietrwały – w przypadku trwałego dochodzi już do rozwodu i idących za tym skutków prawnych, których natomiast separacja za sobą nie pociąga. Jest to szczególny stan i warto go rozważyć, mając na uwadze np. dobro dzieci. Często przerwa spowodowana separacją pomaga parze w odzyskaniu wzajemnego uczucia, co z kolei pozwala przywrócić związek małżeński do jego pierwotnej formy. Warto się zastanowić, czy sprawa o rozwód jest jedynym rozwiązaniem w danym przypadku. Odpowiednie opcje zaproponuje doświadczony adwokat, który będzie umiał trafnie ocenić skuteczność każdego z wariantów. Jeśli zatem czujemy, że nasze małżeństwo nie wygląda już tak, jak powinno, zacznijmy od spokojnej rozmowy z partnerem. W przypadku, gdy takowej nie uda się przeprowadzić, warto pomyśleć o separacji. Dopiero jej nieskuteczność powinna warunkować słuszność wniesienia sprawy rozwodowej. W każdym przypadku dobrze jest konsultować swoje ruchy z prawnikiem, który będzie czuwał nad ich poprawnością.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz