Materiał Partnera

Adaptowanie lokalu mieszkalnego pod lokal użytkowy

Adaptowanie lokalu mieszkalnego pod lokal użytkowy

W lokalach mieszkalnych, bardzo często powstają kancelarie prawne, biura rachunkowe, gabinety stomatologiczne, czy nawet zakłady fryzjerskie. Remont mieszkania, w taki sposób, aby mogło ono stać się usługową siedzibą firmy, jest bardzo złożony. Należy nie tylko zastosować branżowy biznesowy wystrój, ale także trzeba spełnić wiele norm dotyczących bezpieczeństwa pracy. Dowiedz się, jak lokale mieszkalne, adaptowane są na lokale użytkowe.

Jak przekształcić mieszkanie na lokal użytkowy? – kwestie prawne

Pierwszym etapem przekształcenia mieszkania na lokal użytkowy, jest przede wszystkim uzyskanie zgodny organu nadzoru budowlanego, który stwierdzi, czy dla danej branży, określony lokal może stać się siedzibą firmy. W przypadku obiektów biurowych, najczęściej nie ma z tym żadnego problemu. Inaczej jest wtedy, kiedy rodzaj prowadzonej działalności wymaga zastosowania odpowiednich norm sanitarnych. Tu przykładem jest między innymi gabinet stomatologiczny. Tylko dzięki odpowiednim projektom technicznym, dotyczącym przekształcenia i zaadaptowania przestrzeni, będzie można uzyskać stosowne pozwolenie.

Jak przekształcić mieszkanie na lokal użytkowy? – remont

Jeśli chodzi o przekształcenie mieszkania na lokal użytkowy, warto wiedzieć, że wielokrotnie należy przeprowadzić gruntowy remont. Mowa o reorganizacji przestrzeni poprzez wyburzenie ścian działowych i wznoszenie całkowicie nowych, wedle nowego podziału; o przygotowywaniu nowych posadzek i wykończenia ścian; o zastosowaniu nowych instalacji elektrycznych i sanitarnych, a także teletechnicznych; o wymianie drzwi; czy też o działaniach meblowania. Mieszkanie przekształcane na lokal użytkowy, przypomina zatem inwestycję stanu surowego zamkniętego lub deweloperskiego, która wymaga kompleksowego wykończenia.

Remont pod klucz – najwygodniejsza opcja

Właściciel firmy, która planuje założyć swoją siedzibę w przekształconym prawnie lokalu mieszkalnym, powinien przede wszystkim wybierać na przedsiębiorstwo remontowe to, które specjalizuje się w wykańczaniu wnętrz pod klucz. Warto również, aby dana firma miała doświadczenie zarówno w obsłudze klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Takim wyróżnia się Firma remontowo-budowlana Yuriy Demyanchuk, dla której najważniejsze są terminowość, transparentność umów oraz świadczenie wysokiej jakości usług. To właśnie z takim przedsiębiorstwem można w mieszkaniu w kamienicy, czy w bloku, a nawet w domu jednorodzinnym, stworzyć modny salon kosmetyczny, pracownię krawiecką, biuro spedycyjne, kancelarię, czy też agencję fotograficzną! 

Opracowanie:
Strzebielino, Norwida 6 lok. c
tel. 517 871 186
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz