Artykuł sponsorowany

Adaptacja poddaszy w zabudowie suchej

Adaptacja poddaszy w zabudowie suchej

Adaptowanie poddaszy, czyli remontowanie strychów pod cele np. mieszkalne, odbywa się najczęściej w technologii suchej zabudowy. Specjalne płyty kartonowo gipsowe pozwalają w szybki sposób pokryć ściany kolankowe, skosy, a także podłoże gwarantując nową piękną przestrzeń wykonaną w wysokiej jakości. Zabudowa sucha przy adaptowaniu poddaszy potrzebna jest również do innych celów. Jakich? Poznasz je w dalszych częściach artykułu.

Czym jest zabudowa sucha?

Zabudowę suchą tworzy się ze specjalnych płyt kartonowo gipsowych, gipsowo włóknowych lub też cementowych, które przytwierdza się do specjalnych metalowych rusztów wykonanych z profili. To one gwarantują stabilność konstrukcji oraz możliwość jej dowolnego modelowania. Zapewniają takie własności również same płyty, które są łatwe w docinaniu, niezależnie od rodzaju oraz swojej grubość. Wspomnieć bowiem warto, iż tafle K-G przygotowywane są w wielu wersjach. Kupić można płyty hydroizolowane, wygłuszające czy też z włóknami szklanymi, podwyższającymi odporność na uderzenia oraz zakres wytrzymałości na obciążenia.

Dzięki tak licznym produktom pozwalającym tworzyć suchą zabudowę, w prosty sposób można remontować poddasze. Taką inwestycję warto zaś powierzyć w ręce doświadczonych specjalistów z firmy HUSAR BUD. Oferuje ona m.in. usługi wykańczania wnętrz pod klucz.

Zastosowanie suchej zabudowy przy adaptacji poddasza

Sucha zabudowa przy adaptowaniu poddasza służy do wielu celów. Przede wszystkim płyty K-G pozwalają na zakrywanie nieizolowanych i niedocieplonych ścian po wcześniejszym wyłożeniu ich wełną mineralną lub pianką PUR. Prostota montażu umożliwia zaś wykorzystanie płyt kartonowo gipsowych zarówno na skosach, jak i ściankach kolankowych. W zabudowie suchej tworzyć można też ściany działowe, sufity podwieszane oraz suche podłogi. Każde pomieszczenie poddasza może być zatem wyremontowane z wykorzystaniem płyt K-G. Dotyczy to również łazienek oraz kuchni, gdzie należy jednak wybrać płyty cementowe lub płyty o wysokich parametrach hydroizolacji. Warto również, by były pokryte np. specjalną płynną folią zabezpieczającą przed wodą i wilgocią.

Do kolejnych zastosowań płyt K-G przy adaptowaniu poddaszy można zaliczyć tworzenie obudów pionów instalacyjnych oraz kanałów kablowych. W zabudowie suchej ich tworzenie jest proste i szybkie. Dobrej jakości płyty, które można pokrywać każdym możliwym materiałem wykończeniowym – od farb począwszy, na panelach szklanych kończąc – warto także wykorzystać przy budowie mebli garderobianych, pod schodami czy przy suficie. Przy dużych skosach na poddaszu ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, konstruując w zabudowie suchej właśnie swego rodzaju meble i składziki.

Dlaczego zabudowa sucha jest tak ceniona przy adaptacji poddaszy?

Przy adaptacji poddaszy ważne są obliczenia obciążeń stropów. Często ich wyniki skłaniają inwestorów do „odchudzania” pomieszczeń na strychu. W tym pomaga zabudowa sucha, która jest ultra lekka. To ona pozwala również szybko remontować wnętrza, uwzględniając docieplanie ścian oraz tworzenie instalacji wewnątrz kartonowo gipsowej struktury. Nie trzeba przy tym martwić się o estetykę pomieszczeń. Zabudowa sucha może być dowolnie wykańczana.

Do jej zalet warto również zaliczyć niskie koszty, łatwość transportu, ograniczenie do minimum prac mokrych oraz łatwość we wprawianiu w jej konstrukcję okien i drzwi. Oprócz tego płyty K-G są obojętne chemiczne, co ważne jest dla alergików. Ostatnią z ważnych korzyści ich stosowania jest zaś niebywała żywotność. 

Opracowanie:
Kraków, Włoska 13 lok. 43
tel. 792 292 057
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz