Materiał Partnera

Adaptacja poddaszy pod cele użytkowe

Adaptacja poddaszy pod cele użytkowe

Coraz więcej zamówień w branży usług budowlano-remontowych dotyczy adaptacji poddaszy do celów mieszkalnych, a czasem też do celów gospodarczych, czy pracowniczych. Mogą one być związane zarówno z wykończeniem przestrzeni w nowo powstałych budynkach, jak i tych eksploatowanych przez właścicieli przez wiele lat. Adaptacja poddaszy to bowiem świetny sposób na powiększenie domu, czy wygospodarowanie nowych pomieszczeń dla drugiego pokolenia rodziny. Dowiedz się jedna, z czym się one wiążą!

Wylewki, ocieplenia i ściany działowe

Bardzo ważnymi pracami przy adaptacjach poddaszy, głównie do celów mieszkalnych, jest przygotowanie wylewek podłóg, a także ścian działowych z bloczków silikatowych, płyt kartonowo-gipsowych, pustaków wewnątrzkomórkowych, czy też cegiełek. Warto przy tym wiedzieć, że działania te muszą być poprzedzane analizami technicznymi dotyczącymi nośności podłoża, co pozwoli na przeprowadzenie bezpiecznych procesów budowlanych, które nie wpłyną na stworzenie zagrożenia technicznego w budynku. Bardzo ważne są również prace termoizolacyjne wewnętrzne dachów. Dzisiaj najczęściej wykorzystuje się różnego rodzaju pianki poliuretanowe, bądź też ocieplenie oparte na wykorzystaniu wełny mineralnej, wraz z foliami paroprzepuszczalnymi. Podobnie, jak przy rozmieszczaniu ścian działowych i przy wylewkach, bardzo ważne jest przeprowadzenie odpowiedniej analizy. W tym wypadku będzie nią ekspertyza energetyczna.

Prace instalacyjne

Bardzo ważną częścią całej inwestycji adaptacji poddaszy są również prace instalacyjne, dotyczące sieci grzewczej, gazowej, elektrycznej, teleinformatycznej, czy oczywiście wodnokanalizacyjnej. Istotne są również przewody wentylacyjne, często oparte w nowoczesnym budownictwie o technikę mechaniczną z rekuperatorami odzysku ciepła. Warto wiedzieć zaś także o tym, że wiele prac instalacyjnych, jest dzisiaj realizowanych na etapie wylewek, wykonywania docieplenia, czy też przy rozmieszczaniu ścian działowych i montażu sufitów podwieszanych – istotne jest zatem współpracowanie z szeroko wyspecjalizowaną firmą remontowo-budowlaną, która przeprowadzi wszystkie etapy inwestycji adaptacji poddasza. Takie usługi branżowe, oferuje m.in. firma Instal-Dom, zajmująca się także wszystkimi pracami wykończeniowymi.

Prace wykończeniowe

Ostatnimi etapami prac przy adaptowaniu poddaszy, są te dotyczące wykończenia danych przestrzeni. Mowa o tynkowaniu, malowaniu, glazurowaniu, zakładaniu parkietów, czy cegiełek z kamieni dekoracyjnych. Istotne jest również montowanie oświetlenia. Warto na tych etapach pamiętać o tym, aby wykorzystywać materiały budowlane od sprawdzonych producentów. Wysoka jakość produktów to bowiem gwarancja trwałości i niepowtarzalnej estetyki. Zawsze wybieraj zatem na swojego wykonawcę firmę, która posiada szerokie kontakty handlowe z wielobranżowymi hurtowniami. To pozwoli Ci uzyskać materiały o preferencyjnych cenach.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz