Artykuł sponsorowany

Adaptacja poddasza z pianką PUR i płytami kartonowo gipsowymi

Adaptacja poddasza z pianką PUR i płytami kartonowo gipsowymi

Adaptacja poddasza to bardzo złożony remont starego strychu lub też ostatniej niewykończonej kondygnacji domu. Prac, które muszą być wykonane, jest wiele, od wzmocnienia podłóg począwszy, na meblowaniu kończąc. Jednymi z najważniejszych etapów wykańczania poddaszy jest zaś izolowanie ścian oraz dachów pianką PUR, którą zakrywa w późniejszym czasie zabudowa sucha z płyt K-G.

Poddasze – tylko z izolacją piankową!

Przy adaptacji poddasza bardzo ważne jest to, aby pozbyć się wszystkich mostków termicznych ze strony podłoża, ścianek kolankowych, a także okien i pokrycia dachowego. W tym celu istotna jest odpowiednia izolacja termiczna wraz z foliami paroprzepuszczalnymi oraz ochroną przeciwwodną i przeciwwilgociową.

Obecnie najchętniej inwestorzy stosują nie styropian czy też wełnę mineralną, lecz wysokiej klasy piankę PUR. Powinna być ona otwartokomórkowa. Jest ona bowiem lekka, pozwala utrzymać przyjemny mikroklimat w pomieszczeniu oraz dodatkowo pomaga w eliminowaniu zjawiska skraplania się pary wodnej we wnętrzach. Ponadto pianka PUR jest odporna na starzenie, ogień, wodę czy działanie szkodników. Jej układanie jest zaś proste i generuje spore oszczędności czasowe podczas adaptacji pomieszczenia.

Podkreślić należy również to, że pod pianką PUR mogą w pełnym bezpieczeństwie przebiegać instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne, a otwarte pęcherzyki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. Mostki termiczne dzięki piance są zatem niemalże w 100% wyeliminowane. Dzięki temu poddasze zimą staje się miejscem przytulnym, ciepłym oraz tanim w eksploatacji. O to dba m.in. firma budowlana Piotra Zykubka, która specjalizuje się w budownictwie jednorodzinnym oraz remontach, zawsze wykorzystując najlepsze technologie branżowe.

Wykończenie poddasza? Szybko, tanio i pięknie dzięki płytom K-G

Etapów adaptowania poddasza jest wiele. Po zakończeniu działań związanych z montażem instalacji oraz tworzeniem izolacji ekipa remontowa przechodzi do zabudowania ścian, stropów, skosów itd. Służą do tego specjalne drewniane lub aluminiowe ruszty, do których mocuje się płyty kartonowo gipsowe. To one stają się lekką i szczelną zabudową całego pomieszczenia, gwarantując tanie wykończenie przy pięknym efekcie. Płyty kartonowo gipsowe mogą być stosowane nawet w łazienkach przy założeniu, iż zakupione zostały materiały hydrofobowe. Samo aranżowanie płyt jest zaś bardzo proste i może być różnorodne – od tynkowania, przez tapetowanie i malowanie, po pokrywanie powierzchni drewnem, szkłem, glazurą czy kamieniem naturalnym.

W czym zaś tkwi sukces płyt K-G? Przede wszystkim w możliwości aranżowania wnętrz w zabudowie suchej. Do minimum ogranicza się prace mokre. Dzięki temu remont jest błyskawiczny oraz tani. Wspomnieć należy też o szerokim zastosowaniu płyt kartonowo gipsowych, którymi nie tylko obudowuje się ściany. Tafle kartonu i gipsu pozwalają na tworzenie pionów instalacyjnych, nowoczesnych mebli czy sufitów podwieszanych. Wszystko to przy bardzo wysokich parametrach technicznych płyt. Te od najlepszych producentów świetnie izolują hałasy, a także krążące w pomieszczeniach powietrze. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz