7 porad, jak przygotować się do pierwszej wizyty w solarium?

7 porad, jak przygotować się do pierwszej wizyty w solarium?

W tym roku nie planujesz wakacji w egzotycznych krajach, ale marzysz o czekoladowej opaleniźnie? Skorzystaj z usług solarium. Jeśli będzie to twoja pierwsza wizyta, koniecznie zapoznaj się z garścią praktycznych porad. Przeczytaj, o czym koniecznie musisz pamiętać i jak się przygotować. Sprawdź, ile minut powinna trwać pierwsza wizyta w solarium.

Co musisz wiedzieć przed pierwszą wizytą w solarium?

Jeśli marzysz o pięknej, równomiernej opaleniźnie z solarium, pamiętaj, by wybrać odpowiednie miejsce. Takie usługi świadczą wyspecjalizowane salony oferujące różne zabiegi z zakresu kosmetyki i medycyny estetycznej. By pierwsza wizyta w solarium przebiegła bez niepotrzebnego stresu, przeczytaj 7 rad, które każdy powinien poznać przed wybraniem się do salonu.

Pamiętaj również, że nie każdy powinien korzystać z takiego sposobu opalania. Przeciwwskazaniem do korzystania z solarium są liczne pieprzyki i przebarwienia, miesiączka, ciąża, okres karmienia piersią, stany zapalne skóry, choroby serca i tarczycy a także stosowanie pielęgnacji z retinolem, kwasami AHA i BHA oraz leków fotouczulających.

1. Wykonaj peeling

Dzień przed zabiegiem zrób peeling całego ciała. W ten sposób usuniesz martwy naskórek, skóra stanie się gładka i bardziej wrażliwa na opalanie. Dzięki temu opalenizna będzie dłużej utrzymywać się na skórze.

2. Zrezygnuj z perfum i oliwki

W dzień, gdy wybierasz się na solarium, zrezygnuj z antyperspirantów oraz perfum. Alkohol i substancje zapachowe zawarte w kosmetykach mogą przyczynić się do wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych. W dniu opalania nie nakładaj na ciało własnych oliwek i kosmetyków z dodatkiem olejów, ponieważ może dojść do podrażnienia. Obecny na skórze film po olejku może pozostawić też tłustą warstwę na łóżku i je uszkodzić.

3. Poinformuj personel, że pierwszy raz korzystasz z solarium

Gdy odwiedzisz salon, od razu porozmawiaj z obsługą i powiedz, że to twój pierwszy raz na solarium. Specjalista na postawie rozmowy fachowo ci doradzi, wybierze odpowiednie łóżko i określi właściwy czas trwania seansu. Na początku najlepiej opalać się krócej, aby zobaczyć, jak zareaguje skóra. Jeśli nie będzie przeciwwskazań na następnej wizycie będziesz mogła wybrać dłuższy czas opalania. Jeśli coś cię nurtuje, zadawaj pytania. Z pewnością obsługa wyjaśni ci wszystko dokładnie.

4. Zmyj makijaż i zdejmij biżuterię

Bezpośrednio przed zabiegiem zmyj makijaż (możesz zrobić to wcześniej w domu). Podczas opalania nie możesz mieć na sobie żadnej biżuterii, zdejmij więc wszystkie kolczyki, pierścionki, a także zegarek. Jeśli nosisz szkła kontaktowe, również je wyjmij.

5. Przygotuj ciało

Na miejscu twoje ciało zostanie pokryte specjalnymi kosmetykami, które aktywizują wytwarzanie melaniny. W tym celu nie używaj preparatów z filtrem, które dedykowane są do opalania na plaży. Usta zabezpiecz filtrem ochronnym, ponieważ są bardzo delikatne na promieniowanie. Możesz opalać się nago lub pozostać w bieliźnie. Jeśli wybierzesz opcję bez bielizny, pamiętaj o zasłonięciu brodawek piersiowych oraz wszelkich zmian skórnych i pieprzyków. Na oczy załóż okulary ochronne.

6. Zadbaj o porządek po opalaniu

Ważne jest nie tylko przygotowanie do solarium, ale także to, by po skończonym seansie postarać się uporządkować miejsce opalania. Przetrzyj łóżko papierowym ręcznikiem, by zmyć pozostałości potu. Po opalaniu nie wychodź od razu na zewnątrz - poczekaj kilka minut. Aby uzupełnić stracone podczas opalania płyny, napij się wody.

7. Nawilżaj skórę i nawadniaj organizm

Bezpośrednio po opalaniu wypij dużo wody, ponieważ podczas seansu z pewnością sporo się wypocisz. Dbaj o nawilżenie skóry. Nakładaj treściwe masła i balsamy, by skóra była gładka, jędrna i sprężysta. Specjalistyczne preparaty po opalaniu najlepiej stosować po kąpieli. Regularna pielęgnacja sprawi, że opalenizna pozostanie na dłużej i będzie ładniej wyglądać.

​Ile minut powinna trwać pierwsza wizyta w solarium?

Pierwsza wizyta w solarium nie powinna być dłuższa niż 5-10 minut – czas powinien ocenić specjalista. Każda kolejna wizyta może trwać dłużej, jednak skonsultuj to z obsługą salonu. 

Na następne spotkanie możesz umówić po 24-48 godzinach. Jeśli masz jasną skórę, należy odczekać dłużej. Po około 10 seansach zrób sobie przerwę.

Pod żadnym pozorem nie powinno się korzystać z solarium więcej niż 1 raz w ciągu dnia - jest to bardzo szkodliwe dla skóry. Jeśli opalałaś się w solarium, nie powinnaś również tego samego dnia opalać się na słońcu.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także

Wyszukaj firmy z branży

Polecane firmy

Gabinet Medycyny Estetycznej, Dermatologii i Alergologii prof. dr hab. med. Romualda Olszańskiego...
Zbilansowana dieta i ćwiczenia na siłowni to nie wszystko. Warto skorzystać z zabiegów w zakresie...