Artykuł sponsorowany

5 wskazówek jak obniżyć koszty przeprowadzki międzynarodowej

5 wskazówek jak obniżyć koszty przeprowadzki międzynarodowej

Na koszty przeprowadzki międzynarodowej składają się przede wszystkim opłaty za przejechane kilometry i czas poświęcony przez członków ekipy transportowej. Z reguły stanowią one około 80% kwoty rachunku końcowego. Jednak ostateczna opłata może być niższa nawet o kilkaset złotych, jeśli odpowiednio zaplanuje się i wykona samodzielnie niektóre z czynności.

Trasa i opłaty za przejazd

Odległość między miastami przeprowadzki to czynnik niezmienny, jednak czasem istnieją możliwości takiego dobrania trasy, aby skrócić nieco przejazd. Poza tym kierowca zawsze wybierze drogę, którą będzie mógł pokonać najszybciej, a to oznacza zwykle poruszanie się autostradami. Niekiedy można jednak pojechać bezpłatną trasą.  

Takie rozwiązanie może czasem dać oszczędności w krajach, gdzie nie obowiązują winiety autostradowe, a opłaty pobierane są na bramkach np. we Francji czy Włoszech – informują kierowcy Kengo Przeprowadzki Kraków, doświadczonego organizatora przewozów. – Oczywiście musi istnieć przyzwoita droga alternatywna. Trzeba także pamiętać, że jazda poza autostradą trwa dłużej, a to może skutkować np. koniecznością dodatkowego noclegu w trasie, którego koszt obciąża klienta. Wtedy zamiast oszczędności, rachunek może nawet wzrosnąć.

Jeden nocleg bez opłaty

Najczęściej przeprowadzka międzynarodowa trwa dłużej niż jeden dzień i wiąże się z koniecznością zorganizowania noclegów dla pracowników. Przynajmniej jedną noc ekipa może spędzić w mieszkaniu docelowym – pod warunkiem, że będą w nim odpowiednie warunki socjalne.
Taką możliwość należy zasygnalizować menadżerowi firmy prowadzącej przeprowadzkę i omówić zasady takiego rozwiązania.

Samemu spakuj książki

Każda firma przeprowadzkowa oferuje spakowanie całego dobytku. W tej czynności najwięcej czasu zajmuje przełożenie drobnego wyposażenia do kartonów – książek, sprzętów kuchennych i toaletowych, dekoracji ścian itp. Warto zająć się samemu tym zadaniem.

Kartony można za darmo zebrać w okolicznych sklepach – to kolejna drobna oszczędność. Po włożeniu do nich dobytku pudła należy precyzyjnie opisać. Nie dość, że ta prosta praca obniży opłatę dla przewoźnika, to po przyjeździe na miejsce, łatwiejsze będzie rozpakowanie i ułożenie rzeczy.

Drobna pomoc – krótszy czas

Mieszkańcy domu mogą pomagać przy przeprowadzce wykonując proste czynności. Podczas gdy tragarze wezmą na siebie najtrudniejsze zadania – wynoszenie mebli i pakowanie sprzętów do samochodu – domownicy mogą np. rozkręcać meble, znosić pudła czy zwijać dywany. Często w pracę angażują się nawet dzieci, wynosząc śmieci czy rzeczy osobiste.

Zysk polega na krótszym czasie całej operacji. W sprzyjających okolicznościach pozwala to nawet skrócić przeprowadzkę międzynarodową o jeden nocleg dla ekipy, więc gra jest warta świeczki.

Porządki na koniec

Po przeniesieniu wyposażenia do samochodu, należy posprzątać odsłonięte zakamarki, wynieść niepotrzebne rzeczy, ustawić pozostawione wyposażenie i przedmioty. To standardowy punkt w umowach o wynajmie mieszkań i powszechnie uznawana zasada.

Można to zlecić firmie przeprowadzkowej, ale można też zrobić samemu. Porządki należy zacząć już w trakcie przeprowadzki po opróżnianiu kolejnych pomieszczeń. Przy dobrej organizacji sprzątanie powinno zakończyć się tuż po wyniesieniu ostatnich mebli, w trakcie odpoczynku tragarzy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz