5 skutecznych sposobów depilacji

5 skutecznych sposobów depilacji

Depilacja to zabieg usuwania zbędnego owłosienia. Gładka skóra przez długi czas jest marzeniem wielu kobiet. Co zrobić, żeby cieszyć się idealną skórą i nie martwić się odrastającymi włosami nawet przez kilka tygodni? Co wybrać – wosk, krem, a może laser? Możliwości jest wiele, a każda ma swoje wady i zalety. Poznaj sposoby skutecznej depilacji i zapomnij o niechcianych włoskach.

Jaki sposób depilacji wybrać?

Szczególnie latem chcemy zadbać o gładką skórę. W upalne dni ubieramy krótkie spodenki, spędzamy czas na basenie lub nad morzem. Jest wiele sposobów na skuteczne pozbycie się niechcianych włosków, jednak którą metodę wybrać? Jak się depilować, by na długo cieszyć się aksamitną skórą bez owłosienia?

Sprawdź wady i zalety pięciu różnych metod depilacji. Masz do wyboru:

  1. krem do depilacji
  2. depilację woskiem
  3. depilację depilatorem
  4. depilację brazylijską (dotyczy wyłącznie depilacji bikini)
  5. depilację laserową

Jak działa krem do depilacji?

Popularnym sposobem na delikatne usunięcie włosków jest zastosowanie kremu do depilacji, który rozpuszcza włosy, ale nie usuwa cebulek. To skuteczna i całkowicie bezbolesna metoda, ale ma swoje wady.

Krem do depilacji to gwarancja, że na pewno się nie skaleczmy, co może się nam przydarzyć, gdy golimy się maszynką, jednak składniki kremu mogą wywołać reakcje alergiczne. Przed zastosowaniem trzeba zrobić test, czyli wypróbować krem na małym fragmencie skóry.

Niestety włoski po depilacji kremem szybko odrastają, poza tym metoda ta lepiej sprawdzić się u blondynek, które mają delikatne owłosienie. Warto pamiętać, by wybrać krem do konkretnej partii ciała – preparat do nóg będzie mocniejszy niż do twarzy.

Ile utrzymuje się depilacja woskiem?

Depilacja woskiem daje efekty na długo, ponieważ usuwa owłosienie wraz z cebulkami. Włoski odrastają dopiero po 3-4 tygodniach i z czasem stają się coraz słabsze.

Gorący wosk do depilacji należy rozsmarować na wybranej partii ciała, po czym przykryć kawałkiem papieru. Po zastygnięciu trzeba napiąć skórę i energicznie zdjąć materiał z woskiem. Zabieg należy wykonać precyzyjnie, dlatego warto wybrać się do salonu kosmetycznego.

Oprócz zalet depilacja woskiem ma niestety kilka wad. To bolesny sposób, który wymaga wprawy. Nie zawsze udaje się usunąć wszystkie włosy, a ewentualne poprawki można wykonać dopiero, gdy skóra się zregeneruje. Jeśli zdecydujemy się na zabieg w domu, do wyboru mamy gotowe plastry do depilacji, które już zawierają wosk.

Alternatywą dla wosku jest pasta cukrowa do depilacji. Zabieg jest podobny do depilacji woskiem, ale nie wymaga użycia chemicznych środków, więc jest bezpieczniejszy dla skóry. Depilacja pastą cukrową pozwala na usunięcie nawet bardzo krótkich włosków.

Czy depilacja depilatorem boli?

Osoby, dla których depilacja woskiem jest zbyt bolesna, mogą spróbować pozbyć się włosków depilatorem. Usuwanie owłosienia depilatorem jest zazwyczaj bolesne tylko na początku, z czasem skóra się przyzwyczaja, a włosy są coraz słabsze. Poza tym wiele elektrycznych depilatorów posiada specjalne nakładki chłodzące, które niwelują ból do minimum.

Niestety depilowanie depilatorem też ma kilka wad. Przede wszystkim włosy odrastają w różnym tempie, a zdarza się, że niektóre wrastają w skórę. Golenie bikini depilatorem nie jest wskazane ze względu na ryzyko podrażnień.

Co to jest depilacja brazylijska?

Skoro usuwanie owłosienia z miejsc delikatnych za pomocą depilatora to nie najlepszy pomysł, może warto skorzystać z depilacji brazylijskiej? Jest to całkowita depilacja miejsc intymnych, która pozwala na pozbycie się włosków na długi czas. Depilacja bikini to coraz popularniejszy zabieg, który warto wykonać u kosmetyczki.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Jeśli wszystkie sposoby depilacji nas zawiodły, może czas pomyśleć o depilacji laserowej? Zabieg umożliwia zarówno usunięcie włosów na nogach, pod pachami, jak i w okolicach bikini. Jest polecany osobom, u których inne metody wywołują podrażnienia.

Depilacja laserowa jest skuteczna pod warunkiem, że powtórzymy kila sesji. Możemy wtedy cieszyć się gładką skórą przez kilka lat, ponieważ laser niszczy mieszek włosowy. Metoda może nie sprawdzić się u blondynek – laser nie działa na jasne i delikatne włosy. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów są ciąża, opalona skóra oraz nowotwory.

Oceń artykuł (2)
4,5
Komentarze
Dodaj komentarz