Materiał Partnera

5 powodów, które uświadomią Ci, że warto wysłać swoje dziecko na naukę jazdy konno!

5 powodów, które uświadomią Ci, że warto wysłać swoje dziecko na naukę jazdy konno!
Jeździectwo to nie tylko sport, ale również terapia, która pozwala rozwijać empatię oraz wrażliwość. Konie są zwierzętami silnymi i majestatycznymi, ale jednocześnie cierpliwymi oraz łagodnymi. Przebywanie z nimi ma pozytywny wpływ zwłaszcza na młodzież, która w okresie dojrzewania często nie potrafi radzić sobie z emocjami. Jakie jeszcze korzyści płyną z nauki jazdy konno?

Jakie korzyści płyną z nauki jazdy konno?

Jeździectwo jest sportem dla osób w każdym wieku, jednak im wcześniej rozpocznie się przygodę z końmi, tym większe osiągnięcia można zdobyć. Oczywiście również dorośli mogą zostać profesjonalnymi i uzdolnionymi jeźdźcami.

Największe zalety jazdy konno to:

  1. Poprawa samopoczucia – praca z końmi często jest polecana osobom chorującym na depresję. Interakcje ze zwierzęciem oraz wysiłek na świeżym powietrzu wzmagają produkcję endorfin, odpowiadających za uczucie szczęścia.  
  2. Poprawa kondycji – przede wszystkim podczas jazdy konnej jest trenowana koordynacja. Umiarkowany wysiłek wzmacnia mięśnie i poprawia ogólną kondycję organizmu. Ponadto, godzina jazdy konnej pozwala spalić od 300 do 500 kalorii!
  3. Możliwość podjęcia się kariery jeździeckiej – osoby, które zakochają się w tym sporcie, często decydują się na regularne treningi oraz zakup własnego konia. Od tego tylko krok do rozpoczęcia kariery jeźdźca! Ponadto, jazda konna to sport przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i osób starszych – powyżej 60 roku życia.
  4. Rozwój empatii – pomimo tego, że konie są zwierzętami dużymi i silnymi, mają bardzo łagodne usposobienie. Należy się z nimi obchodzić delikatnie i z miłością, a odwdzięczą się tym samym. Uczą przede wszystkim wrażliwości.
  5. Hipoterapia – jest zalecana w walce z wieloma poważnymi chorobami, takimi jak: ADHD, autyzm, urazowe uszkodzenie mózgu, urazy rdzenia kręgowego, porażenie mózgowe, rozszczepienie kręgosłupa, udar, stwardnienie rozsiane.

Czy jeździectwo jest kosztownym sportem?

Wiele osób obawia się, że jeździectwo będzie zbyt drogie na ich kieszeń. I choć profesjonalny sprzęt faktycznie kosztuje fortunę, na początek wystarczy zakupić podstawowe wyposażenie w postaci kasku oraz odpowiedniego obuwia. Nim dziecko przekona się do jazdy konno, wiele stadnin oferuje darmowe użyczenie niezbędnego sprzętu, jak bat czy też toczek.

Dobrym sposobem na oswojenie młodzieży z końmi jest wysłanie na obóz jeździecki, który jest przeznaczony dla młodych ludzi na różnym etapie zaawansowania. Obozy są organizowane przez MUSURIAN TALE – stadninę, mieszczącą się w miejscowości Krzywe. Do wzięcia udziału zachęcają nie tylko wspaniale zwierzęta wielu popularnych ras, ale również szczególnie malownicza okolica.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz