Materiał Partnera

5 powodów, dla których warto zamówić meble kuchenne na wymiar

5 powodów, dla których warto zamówić meble kuchenne na wymiar

Urządzasz lub remontujesz pomieszczenie kuchenne i szykujesz się do zamówienia mebli? Zanim zdecydujesz się na zakup gotowych, poznaj korzyści płynące z zamówienia mebli kuchennych na wymiar. To rozwiązanie, które może okazać się znacznie lepsze i bardziej opłacalne.

Zalety mebli na wymiar

Zakup gotowych mebli do kuchni może być tańszy niż zamówienie mebli na wymiar w firmie stolarskiej, np. Top-Stol Tomasz Jeziorski. Pamiętaj jednak, że w wielu przypadkach rozwiązanie „szyte na miarę” przynosi więcej korzyści i w efekcie okazuje się atrakcyjne cenowo. Jeśli nadal wahasz się, którą opcję wybrać, poznaj zalety mebli kuchennych na wymiar.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Zarówno w małych, jak i w dużych kuchniach pojawia się problem maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Montując gotowe zestawy mebli kuchennych, ciężko jest osiągnąć taki rezultat. Trzeba bowiem korzystać z dostępnych szafek, które nie zawsze pasują rozmiarem, co skutkuje powstawaniem szpar i wolnych przestrzeni. 

Decydując się na meble kuchenne tworzone na zamówienie, można stworzyć taki projekt, który będzie wykorzystywał przestrzeń co do centymetra. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz sporo miejsca, ale przede wszystkim kuchnia nie będzie stwarzała wrażenia zagraconej.

Możliwość zabudowy nietypowych pomieszczeń

Nie każdy ma tyle szczęścia, że jego kuchnia jest duża – w kształcie kwadratu lub prostokąta. Niekiedy właściciel mieszkania musi zmagać się z urządzeniem pomieszczenia kuchennego na poddaszu lub w pokoju z wieloma wnękami. W takiej sytuacji możliwości wykorzystania gotowych mebli będą dość ograniczone, zaś meble kuchenne na wymiar pozwolą w optymalny sposób zabudować nietypowe pomieszczenie. 

Możliwość zabudowy wszystkich AGD

Jeżeli chcesz zachować aranżacyjną spójność w kuchni, po raz kolejny zapewnią Ci to meble tworzone na wymiar. Wraz z nimi można przygotować bowiem miejsce na AGD. Zmywarka ukryta w szafce? Piekarnik i kuchenka mikrofalowa wbudowana w szafki? Lodówka, która wygląda jak wysoka szafka? To wszystko jest możliwe przy zastosowaniu mebli kuchennych tworzonych na konkretne zamówienie.

Możliwość stworzenia zabudowy w dowolnej kompozycji kolorystycznej

Marzy Ci się kuchnia w konkretnej wersji kolorystycznej? W przypadku gotowych zestawów mebli rzadko kiedy możesz wybrać nietypową kolorystykę. W przeciwieństwie do mebli tworzonych na wymiar – tutaj masz w zasadzie nieograniczone niczym możliwości. Chcesz, by dolne fronty były żółte, a górne szare? Da się zrobić...

Możliwość zastosowania systemów podnoszących funkcjonalność kuchni

W gotowych zestawach mebli rzadko kiedy możesz skorzystać ze specjalnych systemów zamontowanych z myślą o podniesieniu funkcjonalności kuchni. Decydując się na wykonanie mebli na zamówienie, możesz natomiast wyposażyć szafki i szuflady np. w systemy narożne typu magic corner, organizery do szuflad, szuflady pod zlewozmywak czy sortownik odpadów. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz