Materiał Partnera

5 kroków do idealnego uśmiechu

5 kroków do idealnego uśmiechu
Każdy z nas chciałby mieć piękne i zdrowe zęby, ale czy śnieżnobiały uśmiech jest osiągalny dla wszystkich? Bez wątpienia tak! Należy tylko przestrzegać kilku zaleceń zawartych w pięciu prostych krokach do idealnego uzębienia. Co należy robić, aby cieszyć się nie tylko zdrowiem zębów, ale też oszałamiającym efektem estetycznym?

Krok pierwszy - dieta

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, chociaż wydaje się to oczywiste ‒ odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na kondycję zębów. Przede wszystkim należy spożywać produkty bogate w wapń i fosfor. To właśnie te składniki budują związek chemiczny będący podstawą szkliwa. W diecie nie powinno zabraknąć również owoców ‒ przede wszystkim twardych i niezbyt kwaśnych ‒ doskonale oczyszczają one szkliwo z płytki nazębnej.

Krok drugi - leczenie

Nie sposób osiągnąć piękny uśmiech bez regularnych wizyt u lekarza stomatologa. Jak pokazują badania, Polacy nie robią jednak tego zbyt często, bo tylko 0,8 razy na rok. Niewyleczone zęby nigdy nie będą miały pożądanego wyglądu. Poza tym w gabinecie dentystycznym można wykonać profesjonalne zabiegi, np. skalling lub piaskowanie, które pomogą pozbyć się płytki i kamienia nazębnego. Zapobiegnie to namnażaniu się bakterii, a także zapewni efekt estetyczny, bowiem płytka nazębna jest źródłem barwnego nalotu.

Krok trzeci - higiena

Kolejnym niezmiernie ważnym krokiem do osiągnięcia pięknego uśmiechu jest odpowiednia higiena: przede wszystkim szczotkowanie, ale również nitkowanie i stosowanie specjalnego płynu do płukania jamy ustnej. Należy szczotkować zęby dwa razy dziennie lub po każdym posiłku przez 2-3 minuty. Warto używać miękkich szczoteczek, które nie podrażniają tkanek miękkich. Ważna jest także odpowiednia pasta - w celu osiągnięcia dodatkowego efektu można zastosować wysokiej jakości pasty wybielające.

Krok czwarty - wybielanie

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektów wybielania pastą, warto zdecydować się na zabieg wykonany w gabinecie dentystycznym. Jak zapewniają specjaliści, zęby można wybielić nawet o kilka odcieni przy zastosowaniu odpowiedniej terapii. Lekarze stomatolodzy mają obecnie do dyspozycji całą gamę narzędzi, np. światło laserowe lub zimne światło, które pomogą utrzymać długotrwałe efekty wybielania.

Krok piąty - protezy

Jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem i warunkami, możemy zdecydować się na zastosowanie protez zębowych. Jednymi najpopularniejszych są tzw. licówki mające postać cienkich porcelanowych płatków nakładanych na zęby. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, których zęby są oporne na wybielanie innymi metodami. Możemy też zastanowić się nad implantami zębowymi - cechuje je trwałość, doskonałość i wygoda. Niestety to rozwiązanie jest najbardziej kosztowne, dlatego najlepszym pomysłem będzie wdrożenie pierwszych czterech kroków z tego poradnika oraz dbanie o własne, naturalne zęby.
Oceń artykuł (3)
3.3
Komentarze
Dodaj komentarz