5 gier planszowych na wieczór. Jakie planszówki wybrać?

5 gier planszowych na wieczór. Jakie planszówki wybrać?

Nie masz zajęcia w długie wieczory? Wyśmienitą zabawę zapewniają gry planszowe. Myślisz, że to nuda? Gry planszowe nie kończą się na chińczyku i grzybobraniu! Zaangażuj rodzinę i dzieciaki i wspólnie rozpocznijcie ekscytującą przygodę. Poznaj nasze propozycje na najlepsze gry na długie wieczory. Niezapomniane emocje gwarantowane!

1. Gra na spostrzegawczość, czyli Dobble

Szukasz szybkiej, prostej, ale wyjątkowo zabawnej gry? Wybierz Dobble, grę, która gwarantuje zastrzyk energetyczny. Wprost nie można się od niej oderwać. Zasady są banalnie proste, a rozgrywkę można przeprowadzić według kilku wariantów. Liczą się spostrzegawczość i refleks. Gracze rozdają okrągłe karty, na których znajdują się rozmaite rysunki. Celem gry jest jak najszybsze dopasowanie dwóch takich samych symboli. Kto pierwszy, ten lepszy! Na rynku dostępne są różne wersje – zarówno klasyczne, jak i nawiązujące do popularnych bajek i filmów.

2. Gra na refleks, czyli 5 sekund

Jeśli znudzą ci się Dobble, możesz poćwiczyć refleks i umiejętność szybkiego kojarzenia, grając w 5 sekund. Ta popularna zabawa podbija serca graczy niezależnie od wieku. Jak wskazuje tytuł, gracz ma jedyne 5 sekund na odpowiedź na wylosowane pytanie. Emocje podczas rozgrywki sięgają zenitu, a atmosferę podkręca specjalny czasomierz, który wielu może wyprowadzić z równowagi. Jeśli szukasz kolejnych wrażeń, na rynku dostępne są również inne wersje tej kultowej gry.

3. Gra na kreatywność, czyli Dixit

Szukasz gry, która uruchamia wyobraźnię, opiera się na skojarzeniach i rozwija kreatywności? Wybierz Dixit. Rozgrywka wymaga poznania tylko kilku prostych zasadach. Jeden z graczy zostaje narratorem i spośród 6 kart wybiera jeden obrazek i na jego podstawie wymyśla skojarzenie. Nie ma ograniczeń, może to być zarówno jedno słowo, jak i całe zdanie. Teraz pora na ruch pozostałych graczy. Wybierają oni ze swojej puli jedną kartę, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła wymyślonego przez narratora, a następnie kładą zakrytą na stole. Karty są tasowane i wszyscy poza narratorem głosują, która karta została wybrana przez narratora. Na tej podstawie przyznawane są punkty. Ta gra towarzyska gwarantuje naprawdę wciągającą i ciekawą zabawę.

4. Gra na strategię, czyli Monopoly

Klasyka w najczystszej postaci, czyli Monopoly. Chyba każdy choć raz w życiu zagrał w tę planszówkę. Gra spodoba się zarówno starszym, jak i młodszym. Zasady nie są skomplikowane i z pewnością nawet niewytrawni gracze wiedzą, o co chodzi. Na początku każdy dostaje określoną sumę pieniędzy na zakup nieruchomości. Liczą się trafne wybory, przemyślane inwestycje i oczywiście trochę szczęścia. Jeśli klasyczna wersja już ci się przejadła, w sklepach znajdziesz edycje kolekcjonerskie kultowej gry planszowej dla dzieci i dorosłych. Nowe wydania dedykowane są popularnym filmom, serialom czy komiksom.   

5. Gra na zręczność, czyli Jenga

Jeśli w jesienny wieczór, nie możesz usiedzieć w miejscu, spróbuj zagrać w grę, która wymaga zręczności. Jedną z takich gier jest ponadczasowa Jenga. Musisz jednak poćwiczyć siłę spokoju, bo każdy niewłaściwy ruch może zaprzepaścić twoje szanse na wygraną. Zasady są proste, a wiek graczy nie ma znaczenia. Liczą się opanowanie i refleks. Wyjmowanie kloców na początku wydaje się łatwe, ale z czasem robi się naprawdę gorąco. Kto choć raz zagrał w Jengę, może się od niej uzależnić. 

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz