Materiał Partnera

5 cennych zalet, które zapewnia outsourcing księgowości

5 cennych zalet, które zapewnia outsourcing księgowości

Outsourcing oznacza zlecanie na zewnątrz, poza firmę, części obowiązków, projektów lub procesów zewnętrznych. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, np. redukcję kosztów. Obszary, w których przedsiębiorcy najczęściej decydują się na outsourcing to m.in. IT, szkolenia, zaopatrzenie, księgowość, kadry i płace. Poznaj korzyści, które niesie ze sobą zlecenie księgowości na zewnątrz.

5 zalet outsourcingu księgowości

Pierwszą z kluczowych korzyści, które interesują każdego przedsiebiorcę jest redukcja kosztów. Według niektórych szacunków oszczędności mogą sięgnąć nawet 20-50%. Przed pojęciem decyzji warto jednak skalkulować obecne koszty, do których zalicza się:

  • koszty osobowe (wynagrodzenie, w tym ewentualne nadgodziny, koszty urlopów i zwolnień lekarskich, koszty rotacji pracowników),
  • koszty infrastrukturalne (systemy księgowe, komputery, meble),
  • koszty ewentualnych błędów.

Kolejną zaletą jest profesjonalne doradztwo. Firmy outsourcingowe zwykle zatrudniają specjalistów z doświadczeniem z różnych dziedzin. Gwarantuje to dużą wiedzę i pozwala to na świadczenie usług na wysokim poziomie.

Bezpieczeństwo jest kolejną korzyścią zewnętrznej księgowości. Nie wszyscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że dane elektroniczne można łatwo wykraść, jeśli są chronione w standardowy sposób. Mnogość urządzeń, które wykorzystujemy logując się na firmowe systemy (np. w trakcie podróży, delegacji, z domu) sprawia, że poufne dane są bardzo wrażliwe na kradzież. Zewnętrzna księgowość, np. z Sylwia Duszyńska Biuro rachunkowe gwarantuje nam bezpieczeństwo na możliwie najwyższym poziomie.

Odpowiedzialność za błędy to inna zaleta outsourcingu księgowości. Firmy zewnętrzne biorą na siebie odpowiedzialność, również finansową, przed instytucjami publiczno-prawnymi (ZUS, Urząd Skarbowy). Na pracownikach “wewnętrznych” nie ciąży taka odpowiedzialność.

Do powyższych cennych zalet warto dodać jeszcze jedną - kompleksowy zakres usług. Biura rachunkowe zwykle oferują nie tylko usługi księgowe, ale również obsługę płacową (deklaracje ZUS, składki ZUS, listy płac, rozliczenie PIT), obsługę kadrową (dokumentacja kadrowa, urlopowa, świadectwa pracy) oraz doradztwo podatkowe i biznesowe.

Komu warto zlecić prowadzenie księgowości?

Odpowiedź na to pytanie można zawrzeć w jednym krótkim sformułowaniu - profesjonalistom, np. z firmy Sylwia Duszyńska Biuro rachunkowe. Mimo wielu zalet outsourcingu, ma on jedną wadę - nienależyte wywiązanie się z obowiązków, które generuje problemy. Dlatego zanim podejmiesz współpracę z daną firmą, sprawdź, jakie ma opinie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz