Materiał Partnera

4 zalety frontów lakierowanych

4 zalety frontów lakierowanych

Jeżeli właśnie urządzasz kuchnię lub zastanawiasz się nad zmianą mebli, na pewno analizujesz różne rozwiązania dotyczące frontów do szafek. Decyzja ta wpłynie na wygląd i charakter pomieszczenia, dlatego też warto dobrze przemyśleć swój wybór. Ponadto nie możesz zapomnieć o tym, że muszą one być odporne na warunki, jakie panują w kuchni. Dobrym pomysłem jest inwestycja we fronty lakierowane.

Ponadczasowy styl

Wygląd frontów to jedno z najważniejszych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę przy ich wyborze. Musi być on spójny z koncepcją i stylem kuchni.

Niektóre metody wykańczania mebli nigdy nie wychodzą z mody i nie są przejściowym trendem. Dotyczy to również frontów lakierowanych. Ich walory wizualne podkreślają charakter nowoczesnej kuchni, znakomicie wpiszą się w styl prowansalski, a także mogą być wykorzystywane podczas urządzania pomieszczania nawiązującego do skandynawskiego wzornictwa. Można je dostosować do praktycznie dowolnej aranżacji. Nie można też nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że są one eleganckie oraz gustowne.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Nie wszystkie kuchnie są przestronne i odpowiednio duże. Istnieje jednak kilka trików, przy pomocy których można optycznie je powiększyć. Efekt taki można uzyskać, montując na szafkach fronty lakierowane.

Lakierowana powierzchnia może z powodzeniem pełnić funkcję lustra. Stanie się tak, jeżeli wybrane zostaną fronty w nieco ciemniejszych kolorach – grafitowym, granatowym albo czarnym.

Lakierowane fronty, podobnie jak lustra, odbiją od swojej powierzchni światło, dzięki czemu kuchnia wyraźnie zyska wizualnie na metrażu. Dlatego też świetnie sprawdzą się one nawet w małych pomieszczeniach” – mówi ekspert z firmy FRONTWIT.

Ponadto warto postawić na takie rozwiązanie w przypadku kuchni ślepych. Dzięki nim wnętrza te będą zdecydowanie lepiej doświetlone.

 

Łatwe utrzymanie w czystości

Czyszczenie oraz pielęgnacja frontów lakierowanych nie są trudne i nie zajmują wiele czasu. Wszelkie zanieczyszczenia, tłuszcz i plamy można szybko usunąć, używając do tego jedynie wilgotnej szmatki. Brud nie wnika w strukturę lakieru, co przekłada się na to, że szafki kuchenne na długo zachowują swój pierwotny wygląd.

Możliwości aranżacyjne

Fronty lakierowane mogą być wykonane w dowolnym kolorze. Jednak zawsze ich barwa będzie głęboka i intensywna. Ponadto można zadecydować o tym, jaką mają mieć one grubość. Należy je także docenić ze względu na możliwość zastosowanie w nich frezowanych uchwytów. Zdecydowanie wpłynie to na komfort użytkowania szafek czy szuflad.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz