4 metody przedłużania włosów

4 metody przedłużania włosów

Marzysz o długich i bujnych włosach? A może czeka cię ważna okazja i chcesz świetnie wyglądać w ten wyjątkowy wieczór? Pomyśl o przedłużaniu włosów. Sprawdź skuteczne metody i wybierz najlepszą z nich. Poznaj wady i zalety różnych rozwiązań. Dowiedz się, czy zabieg przedłużania włosów jest szkodliwy i ile kosztuje w profesjonalnym salonie fryzjerskim. 

Jak przedłuża się włosy?

Przedłużanie włosów jest to bezbolesny zabieg, który polega na doczepianiu pasm włosów. Efekt widać od razu, dlatego jeśli marzysz o bujnej fryzurze i długich kosmykach, nie musisz już czekać. Włosy mogą być dłuższe o kilka lub kilkadziesiąt centymetrów w krótkim czasie. Wystarczy, że zapiszesz się do najbliższego salonu. Zabieg trwa około dwóch-trzech godzin w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Włosy najczęściej przedłuża się za pomocą włosów naturalnych, które są wytrzymałe i w dobrej kondycji. Włosy do przedłużania mogą być również syntetyczne, jednak są rzadziej polecane.

Oczywiście musisz pamiętać, że na długość, na jaką możesz sobie pozwolić, ma wpływ kilka czynników. Ważne są tu kondycja twoich naturalnych włosów, struktura kosmyków, a także opinia specjalisty, czyli fryzjera, który oceni sytuację i doradzi najlepsze rozwiązanie. Sprawdź najchętniej wybierane metody przedłużania włosów.

Przedłużanie włosów metodą keratynową

Jedną z najbardziej popularnych metod jest tzw. metoda na ciepło, czyli keratynowe przedłużanie włosów. Nie niszczy włosów, może być stosowane nawet na kosmyki w nie najlepszej kondycji. W czasie zabiegu wykorzystuje się keratynę, czyli naturalny budulec włosa. W profesjonalnym salonie fryzjerskim do doczepiania naturalnych lub sztucznych pasm używa się zgrzewarki albo pistoletu z wkładem keratynowym. Efekt utrzymuje się od dwóch do czterech miesięcy.

Mikroringi

Kolejna chętnie wybierana metoda to przedłużanie włosów na mikroringi, która w odróżnieniu od metody keratynowej jest określana jako metoda na zimno. Nie jest to sposób przeznaczony dla osób z alergią na aluminium. Metalowe obrączki, które fryzjer dopasowuje do koloru włosów klientki, służą do doczepiania pojedynczych kosmyków. Metoda jest trwała, jednak wymaga przyzwyczajenia do założonych obrączek. Trzeba pamiętać, że każda zmiana temperatury działa niekorzystanie na nową fryzurę, więc lepiej nie korzystaj z sauny. 

Laserowe przedłużanie włosów

Nowoczesnym zabiegiem jest laserowe przedłużanie włosów. W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenie elektryczne, które pozwala na wykonanie estetycznego, niewidocznego wykończenia. Możliwe jest to dzięki stosowaniu cienkich połączeń, które są odporne na działanie chemicznych kosmetyków czy wysoką temperaturę. Są też zdecydowanie mocniejsze niż łączenia wykonane za pomocą keratyny, dlatego ta metoda przedłużania włosów jest polecana dla osób aktywnych, które na co dzień trenują. Efekt utrzymuje się od czterech do sześciu miesięcy.

Metoda clip-on

Nie chcesz mieć przedłużanych włosów przez długi czas? Wybierz sposób na krótkotrwałe przedłużenie kosmyków, który sprawdzi się na specjalne okazje i wielkie wyjścia. To skuteczna metoda na piękne włosy np. na wesele. Zabieg wykonuje się zdecydowanie szybciej niż inne metody, jednak może osłabić cienkie włosy. Zniszczone kosmyki trzeba wcześniej zregenerować.

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Trzeba pamiętać, że ceny przedłużania włosów zależą od wyboru metody, a także lokalizacji gabinetu. Fryzjerzy różnie wyceniają metodę, najczęściej w zależności od ilości lub wagi kosmyków.

Na przykład przedłużanie włosów za pomocą mikroringów kosztuje od 400 zł w mniejszych miejscowościach do nawet 1000 zł w większych miastach. Ceny kształtują się inaczej nawet w dzielnicach poszczególnych miast, np. w oddalonych od centrum dzielnicach Warszawy zapłacisz już od 300 zł, natomiast fryzjer na Pradze-Południe wykona zabieg od 600 zł.

Czy przedłużanie niszczy włosy?

Nie, przedłużanie włosów nie jest szkodliwe dla włosów, jeśli jest wykonywane w profesjonalnym salonie. Wiele zależy od wybranej metody. Najmniej szkodliwe dla włosów jest przedłużanie z wykorzystaniem lasera. Metoda clip-on jest polecana tylko na specjalne okazje, bo może obciążyć kosmyki.

Ważna jest odpowiednia pielęgnacja i korzystanie z profesjonalnych kosmetyków. Istotne jest również właściwe stosowanie odpowiednich akcesoriów, m.in. grzebienia o rzadkich ząbkach. Włosy przed każdym myciem muszą być dokładnie rozczesane.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz