Artykuł sponsorowany

4 fakty o soczewkach progresywnych z Salonem Optycznym Jerzego Wysockiego

4 fakty o soczewkach progresywnych z Salonem Optycznym Jerzego Wysockiego

Prezbiopia inaczej starczowzroczność to schorzenie, które objawia się nawracającymi bólami głowy przy czytaniu, nadwrażliwością na światło, mroczkami, a także traceniem przez chorego właściwej ostrości obrazu. Przypadłość ta najczęściej pojawia się u osób po 40. roku życia, co wiąże się z naturalnymi procesami starzenia. To wtedy ważne jest noszenie okularów do czytania, jazdy samochodem czy codziennej aktywności. Czy to różnych zadań trzeba jednak zawsze wykorzystywać różne szkła korekcyjne? Optycy z Salonu Optycznego Lider Optyk stwierdzają, iż nie jest to konieczne, o ile pacjent postawi na wysokiej klasy soczewki progresywne. Cztery ważne fakty na ich temat można poznać z dalszych części artykułu.

Soczewki progresywne, czyli jedna para okularów zamiast kilku

Osoby cierpiące na prezbiopię muszą zakładać inne okulary do czytania, a inne do pracy na komputerze czy do jazdy samochodem. Ważne jest bowiem to, by soczewki przy konkretnym zastosowaniu gwarantowały wyostrzenie obrazu przy patrzeniu w dal lub też na bliskie odległości. Taką korekcję oferują okulary progresywne ze specjalnymi soczewkami. Ich konstrukcja podzielona jest na kilka stref, które odpowiadają za coś innego. Jak tłumaczą optycy z Salonu Optycznego Lider Optyk, górna cześć soczewek progresywny opowiada za widzenie w dal, środkowa za widzenie obiektów na odległościach pośrednich, a dół za widzenie bliży. Tym samym zamiast 3 czy nawet 4 par okularów kupić można tylko 1 parę tzw. progresów.

Soczewki progresywne i ich uniwersalne zastosowanie

Soczewki progresywne świetnie sprawdzają się zarówno dla osób ze starczowzrocznością w młodszym wieku np. 40 lat, jak i u pacjentów z prezbiopią po siedemdziesiątce czy osiemdziesiątce. Można je zakładać nie tylko przy zaburzonej ostrości widzenia, ale także przy towarzyszących ich im innych wadach. Optycy nie widzą przeciwwskazań, by zakładały je osoby ze starczowzrocznością i dodatkowo cierpiące za krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Jednocześnie podkreślają oni, że zawsze przed doborem progresów należy wykonać badania wzoru u optometrystry, a następnie udać się na konsultacje do okulisty. W

Różne standardy jakości soczewek progresywnych

Specjaliści z Lider Optyk zwracają uwagę klientów na to, iż zakup soczewek progresywnych lepiej finansowo wypada niż inwestowanie w kilka różnych par okularów. Podkreślić jednak trzeba, że na rynku dostępne są progresy w różnych standardach wykonania. Im wyższy wybierze pacjent, tym większy komfort użytkowy on osiągnie. Najlepsze okulary progresywne są w indywidualny sposób modelowane dla klienta tak, by zakres stref widzenia był zbieżny z poziomem wady oraz z cechami anatomicznymi twarzy i oczu. Ponadto dobrej klasy progresy wyposażone są w różne powłoki ochronne np. w te blokujące promieniowanie UVB i UVA. Zapewniają one również płynniejsze i łagodniejsze przejścia między poszczególnymi strefami widzenia niż tańsze soczewki progresywne.

Soczewki progresywne w zgodzie z trendami mody

Soczewki progresywne produkowane są zarówno jako soczewki kontaktowe, jak i szkła do okularów. Najczęściej pacjenci wybierają drugą opcję, a ona otwiera szerokie możliwości doboru modnych oprawek. W dobrych salonach optycznym znaleźć można nawet te od projektantów mody, począwszy od marki PRADA, kończąc na RAY-BAN. Bez problemu kupić można takie modne oprawki, a doświadczeni optycy pomagają dopasować je do rysów twarzy, wielkości i koloru oczy, a także stylu ubierania klienta. Salon Optyczny Lider Optyk to zatem miejsce, gdzie nie tylko dba się o wzrok pacjentów, ale także o ich samopoczucie – odpowiednie oprawki są ważnym elementem nowego wyglądu, dlatego warto dobrać je z precyzją. 

Opracowanie:
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 179, Centrum Handlowe Blue
tel. 797 206 098
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz