Materiał Partnera

3 rzeczy, o których musisz pamiętać kupując fotel biurowy

3 rzeczy, o których musisz pamiętać kupując fotel biurowy

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że dobry fotel biurowy powinien być ergonomiczny. Ale co tak właściwie przez to rozumieć? O ergonomii pracy mówi się coraz częściej, jednak wciąż wiele osób nie wie, co dokładnie kryje się pod tym pojęciem. A efektem tego są m.in. bóle kręgosłupa, uczucie cierpnących nóg lub rąk czy też gorsza koncentracja i efektywność pracy. Oczywiście ergonomia fotela to nie wszystko. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odpowiednia ergonomia

Mówiąc najprościej, ergonomia ma za zadanie dostosować miejsce pracy do wymagań danego stanowiska oraz potrzeb pracownika. Można przez to rozumieć np. przystosowanie narzędzi, maszyn, mebli, technologii i ogólnych warunków pracy.

Tak więc ergonomiczny fotel biurowy to taki, w którym możliwe jest dowolne regulowanie ustawień poszczególnych elementów i parametrów, takich jak – wysokość krzesła, ustawienie podłokietników, wysokość i kąt odchylenia oparcia, ustawienie zagłówka oraz pozycja siedziska. Odpowiednio dostosowany fotel biurowy zapewnia poprawną pozycję ciała i wsparcie kręgosłupa podczas pracy.

Solidny i estetyczny materiał

Niektórzy, wybierając materiał krzesła biurowego, kierują się względami estetycznymi. To jednak, w przypadku mebla, który stanowi narzędzie pracy, powinno zejść na dalszy plan. Chociaż skórzane obicie jest wygodne i prezentuje się bardzo szykownie, staje się niekomfortowe podczas kilku godzin siedzenia, szczególnie przy wysokich temperaturach. Dlatego rekomenduje się wybieranie foteli wykończonych tkaninami, a na wysokości oparcia najlepiej siatką, która zapewni cyrkulację powietrza. Warto też zwrócić uwagę na jakość materiału oraz jego odporność na przetarcia i rozdarcia.

Nie oszczędzaj na jakości

Bardzo często dokonując większych zakupów, wybieramy tańsze alternatywy, które nie nadszarpną za bardzo budżetu. Jednak są takie sytuacje, gdy niska cena nie powinna być kluczowym wyznacznikiem decydującym o zakupie. Przykładem takiej właśnie sytuacji jest wybór fotela biurowego. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale taki fotel, szczególnie w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i kondycję kręgosłupa. Oczywiście to nie oznacza, że najdroższy produkt zawsze będzie najlepszy. Aby znaleźć ergonomiczny, a jednocześnie trwały i wygodny fotel biurowy najlepiej odwiedzić miejsca, takie jak Salon Meblowy Heban. Profesjonalne sklepy meblowe posiadają szeroki wybór produktów od różnych producentów, dzięki czemu klienci mogą je porównać pod każdym względem i wybrać najkorzystniejszą opcję.

Opracowanie:
Koło, Szkolna 19
tel. 63 272 03 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz