Artykuł sponsorowany

3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem budowy domu

3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem budowy domu

Budowa domu jednorodzinnego to duże przedsięwzięcie, ale też ogromne wyzwanie, wszak podczas tego procesu należy pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Niemniej jeszcze zanim prace na placu budowy rozpoczną się na dobre, inwestorzy powinni poznać kilka faktów, które będą miały wpływ na przebieg wznoszenia ich wymarzonego budynku mieszkalnego. Kluczowe będą informacje o budżecie, metodzie budowy domu oraz istocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Budżet, budżet i jeszcze raz budżet

Jak już zostało wspomniane budowa domu jednorodzinnego to ogromne wyzwanie, ale też niemałe koszty. Inwestorzy w pierwszej kolejności powinni więc zastanowić się, na jaki standard pozwala im budżet. Jego wysokość należy uzależnić także od tego, czy w grę wchodzi konieczność zakupu działki oraz przygotowania jej do budowy, ale także od ceny usług firmy budowlanej oraz potrzebnych materiałów. Przy sporządzaniu kosztorysu do ostatecznej kwoty warto doliczyć około 20-30% - dzięki temu inwestorzy będą przygotowani na niespodziewane wydatki, które z pewnością się pojawią.

Metoda gospodarcza budowy domu? Nie dla każdego

Wbrew powszechnemu przekonaniu, metoda gospodarcza wznoszenia budynku jednorodzinnego nie zawsze jest opłacalna. Nie warto się na nią decydować między innymi wtedy, kiedy inwestorom zależy na czasie – samodzielna budowa domu to zajęcia czasochłonne, poza tym nawet z pomocą znajomych wzniesienie budynku zajmie o wiele dłużej niż w sytuacji, w której do pracy przystąpi doświadczona, licząca sobie zdecydowanie większą ilość osób ekipa budowlana. Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą zaufać firmie budowlanej Gut-Bud, która zajmują się budową domów, ale również sprzedażą materiałów budowlanych, dzięki czemu inwestorzy mogą liczyć na kompleksowe usługi.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – dlaczego to takie ważne?

Marzy Ci się nowoczesny dom z dachem jednospadowym? Uważaj: nie wybudujesz go na wszystkich działkach, a ograniczeniem będą nie tyle cechy terenu, ile miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeszcze przed wyborem projektu budynku powinieneś zapoznać się z jego szczegółami, ponieważ możesz w nim znaleźć nie tylko istotne dla inwestorów informacje o tym, czy za kilka lat w okolicy nie pojawi się fabryka czy autostrada, ale również o preferowanym rodzaju elewacji gruntowej, rodzaju mediów, a także o tym, czy na działce można postawić budynki szeregowe czy tak zwane bliźniaki.

Nie da się ukryć, że inwestorzy powinni pamiętać o wielu istotnych kwestiach. W związku z tym warto zaufać doświadczonej ekipie budowlanej, która będzie dla klientów wsparciem w podejmowaniu kluczowych decyzji.

Opracowanie:
Podolszyn, Polna 160
tel. 606 663 308
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz