Materiał Partnera

3 proste pomysły, jak odświeżyć wnętrze

3 proste pomysły, jak odświeżyć wnętrze

Planujesz zmianę wystroju mieszkania, ale nie masz zbyt dużych środków finansowych? Nic straconego! Czasem wystarczą małe zmiany, by efekt był spektakularny: zmiana ustawienia mebli czy postawienie na inny akcent kolorystyczny mogą znacząco wpłynąć na aranżację. Zobacz nasze proste sposoby na odświeżenie wnętrza i nadanie mu zupełnie innego charakteru.

Porządki

Zanim postanowisz kupić coś nowego, przejrzyj najpierw, co już posiadasz. Być może dawno zapomniane na dnie szafy leżą skarby, które dawno uległy już zapomnieniu, ale będą idealnym elementem nowego wystroju pomieszczenia.

Rozejrzyj się, czy wszystkie widoczne na półkach rzeczy współgrają ze sobą. Być może lepszym rozwiązaniem będzie pochować większość z nich i postawić na minimalizm? Przy okazji przetrzyj też lustra i półki. Czysty pokój to podstawa, przy tego typu zmianach.

Odsuń meble albo po prostu zmień ich ułożenie, czasem to wystarczy, by wyglądały jak nowe, a pokój zmienił znacząco swój charakter.

Zmiana firanek

Zmień firanki. Ten mały szczegół, będący dekoracją okienną ma decydujący wpływ na odbiór wnętrza. Przejrzyj katalogi producentów tkanin, takich jak Polontex, wybór jest ogromny. Możesz postawić na ponadczasowe, gładkie firany z naturalnych materiałów lub jedne z najmodniejszych trendów:

  • firany panelowe,
  • makarony,
  • kolorowe firany z aplikacjami.

Jeśli masz w planach zmianę wystroju kuchni lub jadalni zastanów się nad wybraniem zazdrostek – krótkich firanek, które po latach nieobecności powróciły na naszych mieszkań i stanowią modny akcent nowoczesnych kuchni.

Wymiana obicia mebli

Postaw na neutralne barwy ścian i mebli i dobierz do nich jeden, żywy akcent kolorystyczny. Warto by kolor ten powtarzał się na meblach i dodatkach: kocach, poduszkach. Wiemy, że wymiana kanapy i foteli nie jest najtańszym rozwiązaniem, dlatego doradzamy wymianę obicia. Odświeży to wygląd starych mebli i da im drugie życie, a przy okazji staną się one zwracającym uwagę punktem pokoju, dając mu wrażenie przytulności.

W ofercie producentów tkanin odnajdziesz bogaty wybór tkanin obiciowych. Pamiętaj, że będzie to jeden z najważniejszych elementów przearanżowanego pomieszczenia, wybierz więc wytrzymałe tkaniny wysokiej jakości, które na długo zachowają elegancki wygląd i będą cieszyć Twoje oko.

Jeśli wymiana obicia to zbyt duży koszt, możesz zakupić po prostu kolorową narzutę lub koc i pasujące (lub kontrastujące, jeśli lubisz odważne rozwiązania) poszewki na poduszki lub poduszki dekoracyjne.

Dzięki zastosowaniu tych rad, wydając niewiele możesz cieszyć się pomieszczeniem, sprawiającym wrażenie świeżo wyremontowanego i zachwycać gości nowymi pomysłami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich tkanin, warto skontaktować się z firmą, zajmującą się ich produkcją i sprzedażą. Doświadczeni pracownicy udzielą Ci profesjonalnej porady i wyjaśnią jakie materiały należy ze sobą łączyć, a jakich połączeń lepiej unikać.

Opracowanie:
Częstochowa, Rejtana 25
tel. 34 369 21 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz