Materiał Partnera

3 błędy pielęgnacji, przez które Twoje włosy są w złej kondycji!

3 błędy pielęgnacji, przez które Twoje włosy są w złej kondycji!
Włosy są nie tylko ozdobą człowieka, ale mogą również wiele powiedzieć o jego stanie zdrowia. Z tego powodu, matowe i przesuszone kosmyki są źle kojarzone. Staramy się za wszelką cenę je odżywiać, jednak nie zawsze przynosi to oczekiwane efekty. Dlaczego? Istnieje kilka błędów w pielęgnacji i stylizacji, które mogą prowadzić do całkowitego zrujnowania ich struktury. Które z nich mają największy wpływ na stan Twoich włosów?  

Nieumiejętne oczyszczanie skóry głowy

Niewłaściwe mycie włosów jest nie tylko przyczyną nieestetycznego wyglądu, ale może prowadzić do powstawania poważnych problemów dermatologicznych. Warstwy kosmetyków pielęgnacyjnych osadzają się przy cebulkach, zapychając gruczoły potowe i łojowe. Skóra głowy zaczyna swędzieć i mogą pojawiać się na niej wykwity. Intensywne drapanie prowadzi do powstawania strupów, a co za tym idzie, może dochodzić do zakażenia bakteryjnego. Barbara Szulc z brodnickiego salonu fryzjerskiego U Basi podkreśla, aby mycie włosów zawsze przeprowadzać dwukrotnie. W tym celu powinno się używać delikatnego szamponu. Głowę należy masować okrężnymi ruchami i dokładnie spłukać. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie szamponów dla dzieci, gdyż nie zawierają silikonów i SLS – silnego detergentu wywołującego alergię i podrażnienia.

Stylizacja na gorąco bez ochrony

Większość kobiet uwielbia perfekcyjnie wystylizowane fryzury. Jak to możliwe, że po wyjściu od fryzjera nasze włosy mimo stylizacji wyglądają olśniewająco, podczas gdy w warunkach domowych nawet w niskich temperaturach powstaje siano? Sekret tkwi we właściwie dobranych kosmetykach, które zabezpieczają włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur. Powinniśmy je stosować nie tylko podczas prostowania czy suszenia, ale również wychodząc z domu w szczególnie upalne dni. Warto też od czasu do czasu zrezygnować z suszenia włosów i pozwolić im wyschnąć naturalnie, nakładając dodatkowo nawilżające odżywki. W ten sposób będą miały szansę na choć częściową regenerację.

Za rzadkie obcinanie końcówek

Ostatnim ważnym elementem, który wpływa na złą kondycję włosów, są za rzadkie wizyty u fryzjera w celu przycięcia końcówek. Rozdwojone mają tendencję do wykruszania się, przez co można odnosić wrażenie, że włosy wolniej rosną. Warto przynajmniej raz na trzy miesiące przyciąć nieco końce, aby uniknąć puszenia się ich. Żeby spowolnić proces rozdwajania się, warto stosować serum i olejki do końcówek, które zabezpieczają je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rozdwajającym się końcówka sprzyjają również złej jakości szczotki i grzebienie. Do codziennego wyczesywania warto używać szczotek naturalnych, wykonanych z włosia dzika.

Opracowanie:
Brodnica, Przykop 2
tel. 793 390 603
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz