2 sposoby, jak zdjąć hybrydę. Frezarka czy aceton?

2 sposoby, jak zdjąć hybrydę. Frezarka czy aceton?

Lakier hybrydowy cieszy oko nawet przez trzy tygodnie. Nic jednak nie trwa wiecznie, a po pewnym czasie pojawia się nieestetyczny odrost, więc warstwę hybrydy należy usunąć. Nie wiesz, jak zdjąć hybrydę, by nie naruszyć delikatnej warstwy paznokcia? Przedstawiamy dwie popularne metody ściągania lakieru hybrydowego. Poznaj instrukcję krok po kroku i wybierz swój ulubiony sposób.

Jak ściągnąć hybrydy z użyciem acetonu?

Zdejmowanie hybrydy za pomocą acetonu jest znaną metodą, jednak wiele osób obawia się zniszczenia naturalnej ochrony paznokcia. By ściągnąć paznokcie hybrydowe bez problemów, bardzo ważne jest prawidłowe nałożenie zmywacza i postępowania zgodnie z instrukcją.

1. Zmatuj warstwę lakieru

Zmatowanie lakieru hybrydowego to pierwszy krok, żeby ułatwić sobie jego ściągnięcie. Za pomocą polerki delikatnie zetrzyj warstwę topu, który zabezpiecza lakier. W ten sposób zmywacz z acetonem nakładany na lakier łatwiej w niego wniknie i szybciej go rozpuści.

2. Nałóż aceton

Potnij waciki na mniejsze części i nasącz je w acetonie. Następnie nałóż je na płytkę i owiń folią. Może to być zwykła aluminiowa folia kuchenna, jeśli jednak nie masz wprawy, możesz zakupić specjalną folię, która ma już przyklejone waciki. Wygodnym rozwiązaniem są profesjonalne klipsy, które się nie przesuwają. Poczekaj kilka minut w zależności od jakości i trwałości lakieru.   

3. Usuń pozostałą warstwę lakieru

Pod wpływem działania acetonu lakier hybrydowy powinien zacząć się rozpuszczać. W zależności od produktu po zdjęciu wacika z folią lakier powinien zejść całymi płatami. Może też zacząć się marszczyć i schodzić we fragmentach. Za pomocą metalowego kopytka lub drewnianego patyczka delikatnie odsuwaj schodzące warstwy. Pamiętaj jednak, by nie robić niczego na siłę! Zbyt mocne tarcie może doprowadzić do uszkodzenia płytki i problem gotowy. Jeśli resztki lakieru nie schodzą, spróbuj zetrzeć je blokiem polerskim lub ewentualnie ponownie nałóż na chwilę aceton.

Pamiętaj o kilku ważnych zasadach: 

  • Gdy matujesz płytkę, rób to bardzo ostrożnie. Zbyt mocne spiłowanie płytki może skończyć się długotrwałym uszkodzeniem paznokcia 
  • To samo tyczy się zdejmowania lakieru, nigdy nie drap na siłę warstwy lakieru, tylko delikatnie ją krusz
  • Aceton działa drażniąco, więc nie wolno przesadzać z czasem jego nałożenia. W żadnym wypadku nie mocz paznokci w acetonie, a jedynie nakładaj na płytkę nasączone waciki

Jak usunąć lakier hybrydowy za pomocą frezarki?

Metoda ta uznawana jest za szybszą, bardziej profesjonalną i bezpieczną, pod warunkiem, że jest wykonana dokładnie. Zdejmowanie hybrydy za pomocą frezarki oferują dobre salony kosmetyczne. Możesz również zrobić to samodzielnie, jednak musisz zachować szczególną ostrożność.

  1. Zainwestuj w solidną frezarkę wysokiej jakości
  2. Dobierz właściwą głowicę i ustaw wymagane obroty. Delikatnie i precyzyjnie przykładaj urządzenie do płytki, tak by spiłować jedynie warstwę lakieru. Zbyt mocne dociskanie głowicy może skończyć się naruszeniem płytki.
  3. Resztki lakieru usuń acetonem
  4. Jeśli frezarka nie poradziła sobie z całkowitym zdjęciem lakieru hybrydowego, możesz skorzystać ze zmywacza z acetonem. Przyłóż nasączone waciki w miejsca, gdzie pozostały resztki lakieru.
  5. Wypoleruj płytkę
  6. Zmień głowicę frezarki i wypoleruj płytkę paznokcia.

Jak zabezpieczyć paznokcie po ściągnięciu hybrydy?

Ostatni krok, zarówno w przypadku ściągnięcia hybrydy za pomocą acetonu, jak i frezarki, to pielęgnacja. Po pozbyciu się lakieru płytka potrzebuje nawilżenia i odżywienia, nałóż więc bogatą odżywkę, by zapobiec łamliwości i wyginaniu. Skórki również mogą ucierpieć po kontakcie z acetonem i się mocno wysuszyć, dlatego koniecznie należy nałożyć na nie oliwkę. Prawidłowe zdjęcie warstw lakieru pozwala na kolejne wykonanie manicure hybrydowego.  

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz